Spotkanie członków PGM w Lotos Oil

16 marca 2020 Posted in Aktualności

W dniu 11 marca miało miejsce kolejne spotkanie członków Polskiej Grupy Motoryzacyjnej. Zgodnie z tradycją odbyło się ono u jednego z członków PGM, tym razem gospodarzem była firma LOTOS Oil, której serdecznie dziękujemy za wspaniałą organizację tego wydarzenia.

W dużej mierze spotkanie zdominował temat koronawirusa. Między innymi odbyła się bardzo ciekawa była wymiana pomysłów o tym jak w zakładach produkcyjnych minimalizować skutki tej epidemii. Omawiane były także ostatnie działania stowarzyszenia takie jak misja gospodarcza do Turcji, udział w targach Equip Auto w Algierii czy przyjęcie PGM do Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP.

Zgromadzeni członkowie mieli także możliwość wysłuchać wykładów prowadzonych przez przedstawicieli Instytutu Industry 4.0 na temat pomysłów jak można nisko-kosztowo zoptymalizować  procesy produkcję oraz w jaki sposób do zakładów produkcyjnych wprowadzać nowoczesne coboty.

Omawiane były także plany stowarzyszenia na najbliższy okres, między innymi współpraca z Siecią Badawczą Łukasiewicz, na potrzeby której PGM będzie zbierało od swoich członków wyzwania technologiczno – innowacyjne, w których rozwiązaniu będzie pomagało 36 polskich instytutów badawczych zgromadzonych w tej sieci. Całość spotkania zakończył wykład Domu Brokerskiego Vector, który poruszył temat szkód i roszczeń ubezpieczeniowych w branży automotive oraz omawiał sposoby jak się przed takimi roszczeniami bronić.

Print Friendly, PDF & Email