Polska Grupa Motoryzacyjna promuje Województwo Podkarpackie

19 marca 2020 Posted in Aktualności

Stowarzyszenie Polska Grupa Motoryzacyjna, które zrzesza już kilkudziesięciu polskich producentów części samochodowych z całego kraju, powstało w 2016 roku, na Podkarpaciu. Lokalizacja była nieprzypadkowa, bowiem przemysł motoryzacyjny w tym regionie jest bardzo mocno rozwinięty, a dodatkowo władze województwa dostrzegają potrzebę wspierania lokalnych firm i organizacji.

W lutym bieżącego roku, Województwo Podkarpackie zostało oficjalnym partnerem Stowarzyszenia Polska Grupa Motoryzacyjna, doceniając tym samym fakt uzyskania przez PGM statusu Krajowego Klastra Kluczowego. Partnerstwo zostało zwieńczone umową współpracy, zgodnie z którą Stowarzyszenie będzie promowało Województwo Podkarpackie podczas międzynarodowych imprez targowych i wydarzeń branżowych, które PGM będzie organizować lub w których będzie uczestniczyć.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Województwo Podkarpackie docenia naszą aktywność we wspieraniu polskich firm motoryzacyjnych w kraju i za granicą. Czujemy duże zaangażowanie ze strony Marszałka Województwa oraz Departamentu Promocji, Turystyki i Współpracy Gospodarczej Województwa Podkarpackiego – mówi Adam Sikorski, Prezes Zarządu PGM. Wybór motoryzacji jako jednej z inteligentnych specjalizacji regionu przekłada się na świetne warunki do rozwijania tu inwestycji – zarówno dla firm rodzimych, jak i dla dużych międzynarodowych koncernów, zwłaszcza z branży motoryzacyjnej i lotniczej. Rozwinięta lokalnie sieć polskich poddostawców stanowi dla nich bowiem znakomite zaplecze produkcyjne i wsparcie, w szczególności w dobie utraty zaufania do dostawców z odległych zakątków świata – dodaje Prezes Sikorski.

Współpraca PGM i Województwa Podkarpackiego, w ubiegłym roku zaowocowała wspólnym zaprezentowaniem nowoczesnego przemysłu motoryzacyjnego Podkarpacia na dwóch najważniejszych ogólnopolskich wydarzeniach gospodarczych – na Forum Ekonomicznym w Krynicy i na Kongresie 590 w Jasionce k/Rzeszowa, zaś w tym roku – zorganizowaniem już dwóch międzynarodowych wydarzeń biznesowych – misji gospodarczej do Turcji oraz prezentacji oferty PGM na targach motoryzacyjnych w Algierii. Szczegółowe relacje z tegorocznych wydarzeń można przeczytać pod następującymi linkami:
Misja gospodarcza do Turcji: www.pgm.org.pl/misja-gospodarcza-do-turcji/
Targi EQUIP AUTO w Algierii: www.pgm.org.pl/pgm-na-targach-equip-auto-algeria-2020/

Polska Grupa Motoryzacyjna w swoich działaniach stara się promować województwo podkarpackie jako miejsce do założenia i rozwinięcia własnego biznesu, którego zalety podkreśla poniższy materiał video :

Print Friendly, PDF & Email