Członkowie

Polska Grupa Motoryzacyjna

W skład Klastra PGM wchodzą różne grupy podmiotów:

CZŁONKOWIE STOWARZYSZENIA PGM:
A. Producenci części i komponentów motoryzacyjnych
B. Jednostki Naukowe i Badawcze

CZŁONKOWIE KLASTRA PGM (nie są członkami Stowarzyszenia PGM):
C. Instytucje Otoczenia Biznesu
D. Partnerzy Strategiczni

Wykaz wszystkich Członków Klastra PGM:

CZŁONKOWIE STOWARZYSZENIA PGM
A. Producenci części i komponentów motoryzacyjnych:

 

AC S.A.
Białystok (woj. podlaskie)

AC S.A. to największy polski producent instalacji LPG i CNG, właściciel marki STAG. Lider branży, obecny na 60 rynkach na świecie. W instalacje STAG, produkowane w fabryce w Białymstoku, wyposażonych jest ok. 7 milionów samochodów na 6 kontynentach. Od 2011 roku spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Dysponuje nowoczesnym zakładem produkcyjnym o powierzchni 25 000 m2 oraz własnym Centrum Badawczo Rozwojowym, gdzie obok prac nad prototypami nowych wyrobów, realizowane są projekty usprawniające procesy produkcyjne Spółki, jak i jakość istniejących już wyrobów. AC SA jest także jednym z największych polskich dostawców elektroniki (EMS) i wiązek elektrycznych, przede wszystkim na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego. Spółka prowadzi również działalność kontraktową. Oddaje do dyspozycji klientów kompetencje pracowników i nowoczesny park maszynowy. Firma posiada certyfikaty ISO 9001:2015, ISO 14001: 2015 oraz IATF 16949.

ART-MOTOR Leszczyńscy, Rutkowscy Spółka Jawna
Białystok (woj. podlaskie)

Producent części zamiennych, specjalizuje się we wszelkiego rodzaju obróbce mechanicznej metali z zastosowaniem nowoczesnych urządzeń sterowanych numerycznie (CNC) oraz formowania wtryskowego tworzyw sztucznych. Swoje produkty dostarcza do firm w Polsce i w Europie: we Włoszech, Niemczech, na Węgrzech, Białorusi, w Rumunii, Bułgarii, Turcji, Grecji, Serbii czy Austrii.

Auto-GH sp. z o.o. Sp. K.
Kazimierzówka k. Lublina (woj. lubelskie)

Firma od roku 1998 specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości części zawieszenia pod własną marką GH. Najważniejszym produktem firmy są kompletne kolumny resorujące do zawieszeń samochodowych oraz zwrotnice. Ponadto, jako firma dystrybucyjna, zajmuje się dostarczaniem różnorodnych produktów, takich jak części hamulcowe, czujniki, elementy układu kierowniczego, elementy układu wydechowego a także tych elementów zawieszeń, których nie są w stanie produkować we własnym zakresie. Firma stale inwestuje w rozwój technologiczny i doskonalenie procesów produkcyjnych. Posiada własne centrum B+R.

AXES SYSTEM  Sp. z o.o.
Gdańsk (woj. pomorskie)

Firma od 1996 roku projektuje, dostarcza i wdraża profesjonalne systemy dla warsztatów samochodowych, rzeczoznawców, likwidatorów szkód, ubezpieczycieli, firm z sektorów przemysłowych, medycznych i służb mundurowych. Jako jedna z nielicznych firm posiada własny dział projektowy oraz produkcyjny. Dostarcza także usługi w zakresie projektowania oraz wdrażania rozwiązań elektronicznych dla przedsiębiorstw oraz osób prywatnych. Oferuje usługi z zakresu radiokomunikacji, automatyki domowej i przemysłowej. Jest producentem najwyższej jakości sprzętu diagnostycznego, przeznaczonego na potrzeby współczesnej motoryzacji.

P.P.H. BORMECH Sp. z o.o.
Charnowo k/Ustki (woj. pomorskie)

Firma jest jednym z wiodących producentów zbiorników LPG, który zaopatruje klientów z niemal całego świata. To rodzinna polska firma z 50-letnim doświadczeniem w branży metalowej. Zajmuje się też obróbką metalu oraz współpracą z przedsiębiorstwami z branży automotive. Posiada laboratorium, dwie malarnie proszkowe i w pełni wyposażony park maszynowy – wszystko mieści się w dwóch nowoczesnych, zautomatyzowanych zakładach: w Słupsku i w Charnowie. Firma skutecznie łączy robotyzację z wspieraniem rozwoju pracowników i pielęgnacją tradycji. BORMECH działa dla przedsiębiorstw różnej wielkości i dla różnych branż, które potrzebują wsparcia w procesie produkcyjnym swoich wyrobów z metalu. Posiada certyfikaty: ASME / IATF / ISO / TÜV / NORD / DEKRA.

CADWAY AUTOMOTIVE Sp. z o.o.
Jasionka k/Rzeszowa (woj. podkarpackie)

Firma zajmuje się projektowaniem i prototypowaniem dla branży motoryzacyjnej. Kluczowe kompetencje koncentrują się na rozwoju konstrukcji nadwozia pojazdu wraz z jego wykończeniem zewnętrznym i wewnętrznym. Działa głównie z klientami zagranicznymi, ma bardzo rozbudowane kontakty i bogate doświadczenie we współpracy oraz pracy dla głównych producentów OEM i ich dostawców z branży motoryzacyjnej. Firma posiada certyfikaty ISO 9001, ISO 27001, ISO 14001. Firma została założona w 2016 roku w Rzeszowie przez doświadczony w branży motoryzacyjnej zespół inżynierów.

Core Logic Sp. z o.o.
Kraków (woj. małopolskie)

Krakowski software house, istniejący od 2012 roku. Pomaga firmom w procesie digitalizacji, towarzysząc im od początku do końca w tworzeniu, rozwoju i wspieraniu rozwiązań informatycznych i IT dla branży automotive. Ich rozwiązania to platformy webowe i mobilne, automatyzujące procesy firmowe, podnoszące szybkość, wydajność i oszczędność w firmie. Rozwiązania Core Logic są oparte na najnowszych technologiach (np. AI – sztucznej inteligencji). Firma posiada również własne/autorskie produkty – m.in. rozwiązanie Carsharing Business (współdzielenie pojazdów floty korporacyjnej). Od 2016 roku jest aktywnie obecna w projekcie partnerskim z polską firmą Traficar, nieustannie rozwijając i obsługując ich platformę carsharingową.

DEXWAL Sp. z o.o.
Busko Zdrój (woj. świętokrzyskie)

Firma zajmuje się produkcją rolek do rozrządu, napinaczy i pasków rozrządu. Inną gałęzią biznesu firmy jest produkcja urządzeń dla rolnictwa (brony, rozsiewacze) oraz maszyn komunalnych (piaskarki, solarki).

DRP GROUP PRZEMYSŁAW MIŚKIEWICZ I WSPÓLNICY Sp.j.
Dąbrowa Górnicza (woj. śląskie)

Firma jest jednym z liderów na rynku recyklingu oraz przetwórstwa tworzyw sztucznych i chemii. Działalność Grupy realizowana jest na rzecz podmiotów funkcjonujących w sektorze motoryzacyjnym, ale też i elektrotechnicznym, w rolnictwie i ogrodnictwie, budownictwie, przemyśle opakowaniowym oraz obuwniczym. W skład Grupy wchodzą trzy dywizje oparte na podstawowych kierunkach działalności: recyklingu, compoundingu oraz laboratorium. Dodatkowo Grupę uzupełniają trzy podmioty ściśle ze sobą współpracujące i wspierające podstawową działalność Spółki. Dzięki powyższej konstrukcji osiągnięto efekt oferty globalnej zwiększającej zarówno zdolność produkcyjno-usługową jak i gamę produktową.

EFT Sp. z o.o. Sp. k.
Widziszew (woj. wielkopolskie)

Firma działa w branży motoryzacyjnej od 2008 roku i zajmuje się wyposażaniem pojazdów ciężarowych oraz naczep w skrzynie narzędziowe, zestawy montażowe, maty antypoślizgowe oraz ochrony pasów ładunkowych. Spółka jest firmą rodzinną ze 100% polskim kapitałem, zatrudniającą 30 pracowników. Około 30% wytwarzanych przez EFT produktów trafia na rynki zagraniczne na terenie Europy poprzez sieć dystrybutorów lub w dostawach bezpośrednich do producentów pojazdów lub przyczep na tzw. „pierwszy montaż”.

ELMIGO sp. z o.o.
Zabrze (woj. śląskie)

Firma specjalizuje się w skupowaniu i przetwarzaniu odpadów z tworzyw sztucznych, recyklingu tworzyw sztucznych (segregowanie, mielenie, utylizacja, niszczenie), oraz produkcji granulatu i compoundu wzbogaconego w dodatki. Pomaga przedsiębiorstwom produkcyjnym profesjonalnie zarządzać i zagospodarowywać powstające odpady z tworzyw sztucznych. Współpracuje głównie z przedsiębiorstwami produkcyjnymi z branży automotive, AGD, sektora budowlanego i innymi, w których są wykorzystywane tworzywa sztuczne. Posiada wdrożone certyfikaty ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 oraz IATF 16949:2016.

EXEON Sp. z o.o.
Kraków (woj. małopolskie)

Zespół 20 projektantów wzornictwa, inżynierów i ekspertów ds. oprogramowania. W centrum pracy projektowej firma stawia człowieka i jego doświadczenie w kontakcie z przedmiotem. Realizuje usługi związane z rozwojem produktów. Dla zapewnienia wysokiego poziomu kompetencji swoich pracowników stworzyła także Akademię EXEON. Ponadto firma pomaga studentom i absolwentom zdobywać umiejętności oraz rozpoczynać karierę zawodową

FA KROSNO S.A.
Warszawa (woj. mazowieckie), zakład produkcyjny – Krosno (woj. podkarpackie)

Przedmiotem działalności  firmy jest produkcja sprężyn gazowych, sprzęgieł i komponentów stalowych. Na halach produkcyjnych, które wraz z magazynami zajmują dzisiaj 8000m2, znajdują się kompletna linia produkcyjna sprężyn gazowych, pełna linia regeneracji sprzęgieł oraz wydział obróbki skrawania. Firma posiada certyfikaty ISO 9001, ISO 14001 i IATF 16949.

FILTERS ENGINEERING Sp. z o.o.  Sp. k.
Łomianki (woj. mazowieckie)

Firma jest polskim producentem filtrów do kabin lakierniczych wykorzystywanych w przemyśle motoryzacyjnym oraz do kabin malarskich mających zastosowane w innych gałęziach gospodarki. Spółka specjalizuje się w produkcji filtrów kartonowych „cube paint”, które skutecznie zatrzymują szkodliwe dla środowiska cząsteczki lakieru. Na życzenie klientów firma jest w stanie wyprodukować filtry o dowolnych niestandardowych specyfikacjach. Do produkcji filtrów wykorzystywany jest wyłącznie papier pochodzący z makulatury, dzięki czemu filtry są proste w utylizacji.

FISCHER AUTOMOTIVE Sp. z o.o. Sp. k.
Bliżyn (woj. świętokrzyskie)

Polski producent wysokiej jakości części zamiennych do samochodów. Specjalizuje się w produkcji elementów montażowych do układów wydechowych, choć pod marką FA1 oraz pod marami własnymi partnerów handlowych, dostępne są także uszczelki silnikowe, korki spustu oleju, komplety montażowe turbo, elementy DIN i wiele innych elementów. Aktualnie w asortymencie jest ok. 8000 pozycji, a oferta systematycznie rośnie, wychodząc naprzeciw potrzebom klientów. Produkty marki FA1 są dostępne w katalogu TECDOC. Wyroby Fischer Automotive trafiają na linie montażowe producentów samochodów, do hurtowni motoryzacyjnych i do serwisów. Firma posiada certyfikat ISO 9001:2015. Działa od 1998 roku.

GODMAR M. R. P. Godzińscy Sp. j.
Milejewo (woj. warmińsko-mazurskie)

Firma zajmuje się produkcją akcesoriów samochodowych takich jak: apteczki pierwszej pomocy, linki holownicze, trójkąty i kamizelki ostrzegawcze, ramki pod tablice rejestracyjne, uniwersalne korki wlewu gazu czy klucze do świec. W ofercie firmy znajdują się także różnego rodzaju węże z gumy i PCV oraz profile z miękkiego PCV. Firma GODMAR prowadzi swoją działalność od 1982 roku

GUMAT Sp. z o.o. Sp. k.
Sędziszów Małopolski (woj. podkarpackie)

Producent gumowych i gumowo-metalowych uszczelnień technicznych o szerokim zakresie rozmiarowym i materiałowym. Posiada certyfikaty ISO 9001, IATF 16949 i ISO 14001. Firma rodzinna, powstała w 1993 roku.

Hydomat Tools Sp. z o.o. (LUMA AUTOMATION S.A.)
Łaziska Górne (woj. śląskie)

Producent narzędzi do obróbki plastycznej na zimno, między innymi dla branży motoryzacyjnej, gospodarstwa domowego, budownictwa i przemysłu, zarówno na rynku krajowym jak i międzynarodowym. Specjalizuje się w produkcji tłoczników postępowych, transferowych, jednooperacyjnych oraz tłoczników do dokładnego wykrawania, o masie do 10 ton i długości do 3000 mm. Wchodzi w skład grupy Luma Automation.

IMPOL-MIELEC Firma Produkcyjno-Handlowa Sp. z o.o.
Wola Mielecka k/Mielca (woj. podkarpackie)

Firma zajmuje się produkcją zimowych i letnich płynów do spryskiwaczy, koncentratów i płynów do chłodnic, wody destylowanej, odmrażaczy do szyb. Firma posiada certyfikaty Instytutu Transportu Samochodowego oraz niezależnych laboratoriów. W tym roku poszerzyła swoją działalność o produkcję opakowań kartonowych tekturowych. Firma rodzinna, powstała w 2011 roku.

infoSoftware Polska Sp. z o.o.
Szczepańcowa (woj. podkarpackie)

Firma, która dla branży motoryzacyjnej wykonuje m.in. wydruki 3D oraz wykorzystuje swoje Wielkoformatowe Centrum Obróbcze CNC. Współpracuje też z producentami części motoryzacyjnych na rzecz których przygotowuje oprogramowanie wykorzystywane w zakładach produkcyjnych. Stworzyła i uruchomiła system Trace Ability na nowej linii produkcyjnej w spółce SONIMA z Głogowa Małopolskiego. Współpracuje też z BWI Poland Technologies sp. z o.o., dla której zaprojektowała i wykonała system informatyczny do monitorowania zawieszek w malarni KTL, wdrożyła serwis na ten system oraz udostępniła usługę HelpDesk. Jest aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej.

INTAP Advanced Technology Sp. z o.o. Sp. k.
Bukowiec k/Łodzi (woj. łódzkie)

Przedmiotem działalności firmy jest produkcja foteli samochodowych: autobusowych, do mikrobusów oraz do pojazdów specjalnych np. karetek pogotowia. INTAP Advanced Technology to firma rodzinna.

Iron-Tech KFT (LUMA AUTOMATION S.A.)
Szigetvár (Węgry)

Firma wchodzi w skład polskiej grupy Luma Automation. Poprzednio Iron-Tech Sp. z oo. Zajmuje się obróbką metali i produkcją części. Działa w branżach motoryzacyjnej oraz maszynowej. Wykonuje części silników do samochodów osobowych i ciężarowych oraz elementy układu napędowego z kutych prefabrykowanych materiałów prętowych (stal, brąz, aluminium). Ponadto produkuje części z odlewów, metali kolorowych, materiałów kutych do pojazdów rolniczych, budowlanych, drogowych oraz kolejowych. Posiada certyfikat zapewnienia jakości ISO9001 oraz stosuje system zarządzania środowiskowego ISO 14001.

KUFIETA Sp. z o.o.
Czyżowice k. Bielska-Białej (woj. śląskie)

Firma posiada w ofercie ponad 200 produktów: od całej gamy anten dla większości modeli samochodów, przez ciśnieniomierze do opon, kable rozruchowe, skrobaczki zmiotki, po różne akcesoria przeznaczone do utrzymania samochodu w czystości. Jako jedyna spośród polskich producentów w branży posiada tak bogatą ofertę asortymentową. Prężnie rozwija dział projektowania nowych wyrobów – także na zamówienie i spoza branży motoryzacyjnej. Firma oferuje również usługi projektowania i wykonania form wtryskowych, a także produkcji. Obecnie wśród odbiorców znajdują się klienci z Czech, Słowacji, Niemiec, Francji, Węgier, Rumunii, Rosji, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Finlandii, Grecji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

LUMA AUTOMATION S.A.
Łaziska Górne (woj. śląskie)

Grupa Kapitałowa, która inwestuje i wspiera rozwój firm z branży motoryzacyjnej, które specjalizują się w zaawansowanych technologiach produkcji i obróbki metali, z mocną (choć nie wyłączną) ekspozycją na segment części do nadwozi i podwozi (BIW & chassis). Spółki Grupy cieszą się zaufaniem największych światowych dostawców komponentów dla branży samochodowej.
W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku na elementy o nowoczesnej konstrukcji, o obniżonej masie, zwiększonej wytrzymałości i poprawionej absorpcji energii, Luma Automation stawia na rozwój nowych technologii oraz implementację metodologii Industry 4.0. We współpracy ze spółkami z portfela Luma Ventures i środowiskiem akademickim, Grupa tworzy i wdraża w spółkach portfelowych innowacyjne rozwiązania.

MAGNETIX Lamination Sp. z o.o. Sp. k.
Łódź (woj. łódzkie)

Firma świadczy usługi klejenia tekstyliów pianką poliuretanową oraz klejem poliuretanowym. Posiada nowoczesny park maszynowy przystosowany do laminowania płomieniowego i klejowego oraz krojenia i wytłaczania laminatów. Na potrzeby klientów z branży motoryzacyjnej produkuje m.in. pokrowce na siedzenia, materiały do produkcji podsufitek, osłon przeciwsłonecznych, wykładziny samochodowe, elementy wygłuszające, izolację termiczną, materiały do produkcji tapicerki, zagłówków, paneli bocznych, czy fotelików dziecięcych. Posiada certyfikaty ISO 9001 i IATF 16949. Firma rodzinna, działa na rynku od początku lat 90-tych.

MARIGOLD Mariusz Tarka
Pruszków (woj. mazowieckie)

Firma inżynierska z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie układów napędu i sterowania. Oferuje kompleksową obsługę w projektowaniu i doborze elementów hydrauliki, pneumatyki, przekładni mechanicznych. W obszarze hydrauliki siłowej firma specjalizuje się w rozwiązaniach koncepcyjnych maszyn i urządzeń, projektowaniu układów napędowych maszyn i urządzeń, doborze elementów układów napędowych, przekładniowych i mechanicznych, produkcji komponentów, montażu i serwisowaniu. Firma posiada własny dział badawczo-rozwojowy.

MB ELiX Sp. z o.o. Sp.k.
Wrocław (woj. dolnośląskie)

Firma założona w 1999 produkuje odświeżacze powietrza dla branży motoryzacyjnej i nie tylko. Swoje produkty pod marką Natural Fresh oferuje prawie na wszystkich kontynentach. Poza Wrocławiem drugi zakład produkcyjny posiada w Indiach (New Delhi) – z produkcją nastawioną wyłącznie na rynek indyjski.

MCPOLSKA.PL Sp. z o.o. Sp.k.
Swadzim k/Poznania (woj. wielkopolskie)

Firma rodzinna, inżynierska, wiodący producent innowacyjnych preparatów chemii technicznej dla przemysłu, takich jak kleje, smary, chemia warsztatowa, czy preparaty do klimatyzacji, a także dystrybutor środków dezynfekcji, materiałów do sterylizacji i urządzeń dla sektora medycznego. Firma od 15 lat jako ekspert z pasją pomaga tysiącom klientów zwiększać wydajność, dochody, obniżać koszty, rozwiązywać problemy, aby znacznie szybciej mogli realizować swoje cele.

Metchem Sp. z o.o.
Wadowice (woj. małopolskie)

Producent wyrobów z tworzyw sztucznych wykonywanych metodą wtrysku. Odbiorcami jego wyrobów są czołowe firmy z branży motoryzacyjnej, m.in. FCA/Stellantis, Delphi, BorgWarner, Valeo, Mahle. Główne kierunki produkcji firmy to: wtrysk tworzyw sztucznych termoplastycznych, mechaniczny i manualny montaż podzespołów metodami zgrzewania ultradźwiękowego, wibracyjnego i termicznego oraz wycinanie pianek. Firma świadczy także usługi w zakresie: elektrodrążenia wgłębnego, spawania laserowego, pomiarów przestrzennym optycznym skanerem 3D.

MICHAEL Teresa Michalik
Rydułtowy k/Rybnika (woj. śląskie)

Firma zajmuje się m.in. projektowaniem oraz produkcją seryjną części i akcesoriów samochodowych metalowych (końcówki tłumików, tłumiki sportowe, nakładki na pedały, elementy bagażników rowerowych, inne akcesoria) i kompozytowych (osłony lusterek zewnętrznych, osłony atrapy chłodnicy, owiewki, wloty powietrza, osłony końcówek wydechowych). Poza tym od ponad 30 lat firma projektuje i wykonuje oprzyrządowania do produkcji – specjalizuje się w tłocznikach, wykrojnikach, narzędziach spawalniczych, zgrzewalniczych, sprawdzianach, przyrządach montażowych, formach do kompozytów, stacjach roboczych, gniazdach produkcyjnych. Firma posiada certyfikaty ISO 9001, DIN 1090, ISO 3834. Firma rodzinna, powstała w 1981 roku.

MOTOCHEMICA Pikuła Grzegorz
Kobiór k/Tychów (woj. śląskie)

Firma specjalizuje się w produkcji preparatów chemicznych oraz urządzeń dla przemysłu i motoryzacji. Jej bogate, 15-letnie doświadczenie w branży umożliwia dopasowanie oferty do większości oczekiwań Klientów. Pod marką JETCHEM wytwarza i sprzedaje profesjonalne preparaty dla serwisów samochodowych oraz zakładów przemysłowych. W jej ofercie znajduje się zarówno linia dodatków do paliw i olejów, aerozoli warsztatowych o unikalnych właściwościach, materiałów eksploatacyjnych do serwisowania klimatyzacji oraz układu chłodzenia, płynów myjących do myjek: koszowych, natryskowych, ultradźwiękowych oraz do myjni ręcznych oraz klejów. Osobny dział stanowią preparaty czyszczące, produkowane niskoseryjnie na specyficzne zapotrzebowanie Klientów.

NANOSPHERE Sp. z o.o.
Warszawa (woj. mazowieckie)

Firma, która opracowała nanofarbę proszkową wzbogaconą o formy węglowe i specjalizuje się w jej nanoszeniu na elementy podwozia. Jej wyroby są wykorzystywane przez uznane koncerny OE, takie jak Neapco Europe, BMW, MINI, Daimler, Ford i Volkswagen. Firma z sukcesem łączy naukę i biznes. Prowadzi badania w zakresie wykorzystania nanocząstek węglowych – m.in. realizuje prace badawczo-rozwojowe nanofarby proszkowej wzbogaconej o formy węglowe oraz smarów dedykowanych do pojazdów elektrycznych i hybrydowych (BMW, Mercedes-Benz AG, VW, GM).

NETBOX PL Sp. z o.o.
Gostyń k/Poznania (woj. wielkopolskie)

Firma rodzinna, specjalizująca się w produkcji opakowań kartonowych w szczególności przeznaczonych dla branży motoryzacyjnej. Spółka ma ponad 25 lat doświadczenia w produkcji opakowań do części i komponentów motoryzacyjnych, zarówno dla klientów na rynku części oryginalnych jak i zamiennych. Ponad 40% swojej produkcji kieruje do branży automotive w Polsce i Europie, a wśród jej klientów znajduje się większość znanych marek w Europie. Silna pozycja firmy, to efekt pracy ambitnego i zgranego zespołu składającego się z ponad 400 pracowników oraz wykorzystania najnowszych technologii.

NG PLAST Sp. z o.o.
Piekary Śl. (woj. śląskie)

Producent opakowań przemysłowych na bazie płyt z tworzyw sztucznych. Od 2011 produkuje i dostarcza swoje wyroby głównie na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego. Jej produkty trafiają do fabryk największych marek tj. BMW, Porsche, Audi czy Daimler-Mercedes. Firma oferuje kompleksowe rozwiązania dla opakowań i jest w stanie zaproponować sposób pakowania już na etapie projektowania danej części dzięki modelowaniu 3D we własnym dziale projektowym.

NOVOL Sp. z o.o.
Komorniki k/Poznania (woj. wielkopolskie)

Firma jest największym polskim producentem materiałów dla lakiernictwa samochodowego (materiały do napraw lakierniczych, takie jak szpachle uniwersalne, specjalistyczne szpachlówki, podkłady akrylowe, lakiery bazowe, bezbarwne lakiery oraz pełna paleta materiałów uzupełniających). Roczna produkcja sięga 18 200 ton, z czego 13 000 ton jest eksportowane do prawie 50 krajów. Firma posiada certyfikaty ISO 14001 i ISO 9001. Jest firmą rodzinną, założoną w 1978 roku.

Odlewnia Kutno Sp. z o.o. (LUMA AUTOMATION S.A.)
Kutno (woj. łódzkie)

Odlewnia oferująca produkty rdzeniowe i bezrdzeniowe o masie 0,3 – 61 kg z żeliwa szarego i sferoidalnego. Zapewnia obsługę pełnego procesu produkcji od przygotowania projektu dokumentacji techniczno-konstrukcyjnej, poprzez modelowanie, wykonanie odlewów, obróbkę, malowanie, kończąc na kompletacji i wysyłce. W stałej ofercie posiada kilka tysięcy gotowych produktów dla producentów z różnych branż przemysłu. Produkuje odlewy dla różnych branż przemysłu, w tym motoryzacyjnego, kolejowego, maszyn rolniczych. Działa zgodnie z Systemem Zarządzania Środowiskowego oraz Zarządzania Jakością zgodnie z normą ISO 9001:2015 oraz ISO 14001:2015 certyfikowanego przez QS Zurich. Wchodzi w skład grupy Luma Automation.

OTOMATIC Smolec i Wronka Sp. J.
Andrychów (woj. małopolskie)

Firma specjalizuje się w produkcji maszyn i urządzeń stosowanych w branży motoryzacyjnej, w szczególności służących do regeneracji i czyszczenia części samochodowych. Flagowym i autorskim produktem są maszyny do czyszczenia filtrów cząstek stałych DPF. Firma konstruuje i produkuje też urządzenia wykorzystywane w myjniach samochodowych, oraz maszyny przemysłowe (także prototypowe) wg powierzonych projektów dla branż spożywczej, chemicznej, przetwórstwa tworzyw sztucznych i innych. Otomatic świadczy także usługi obróbki plastycznej blach w zakresie: cięcie laserowe, gięcie i spawanie oraz dostarcza gotowe elementy składowe maszyn, urządzeń i całych linii produkcyjnych.

OLA-PARTS Elżbieta Jędrzejowska
Kielce (woj. świętokrzyskie)

Firma jest czołowym producentem części do motor sportu i tuningu. Produkuje (ale także i projektuje) części tuningowe do aut (adaptery, poliuretany, wahacze, poduszki) oraz części do motor sportu – tuning, drift, KJS (dystanse, camber plates, regulowane wahacze, adaptery skrętu, adaptery filtrów oleju, poduszki silnika i skrzyni biegów, short shifter’y, air ride). Jest właścicielem najszybciej rozwijającej się marki w tej branży, znanej głównie na rynkach zagranicznych – PMC MOTORSPORT. Dysponuje doświadczonym zespołem projektantów i konstruktorów oraz własnym zapleczem produkcyjnym, wyposażonym w najnowszy park maszynowy.

ORLEN OIL Sp. z o.o.
Gdańsk (woj. pomorskie)

Producent i dystrybutor olejów samochodowych, przemysłowych i smarów, olejów bazowych, a także kosmetyków i chemii samochodowej, obecny ze swoimi produktami w ponad 100 krajach. Spółka ORLEN OIL działa w ramach Grupy Kapitałowej Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN S.A. Jest zatem częścią dynamicznie rozwijającego się koncernu, specjalizującego się w poszukiwaniach, wydobyciu i przerobie ropy naftowej oraz dystrybucji i sprzedaży szerokiego asortymentu produktów naftowych. Najwyższą jakość produktów oferowanych przez ORLEN OIL potwierdzają aprobaty znanych producentów samochodów (m.in.: Mercedes-Benz, Volkswagen, Volvo, BMW, MAN, MTU, Deutz, Cummins, Renault) oraz maszyn przemysłowych (Flender, Parker Denison, Siemens, Bosch Rexroth, MAG Cincinnati, SKODA Power, Alstom).

Pickup Desing Sp. z o.o. (dawniej CARLEX DESIGN LIMITED Sp. z o.o. )
Czechowice-Dziedzice (woj. śląskie)

Firma specjalizuje się w projektowaniu, produkowaniu i montażu designerskich, zewnętrznych pakietów stylizacyjnych oraz modyfikacji wnętrz dla sektora: motoryzacyjnego, lotniczego i morskiego. Carlex Design działa dwutorowo: równolegle produkuje gotowe do montażu, zewnętrzne i wewnętrzne pakiety stylizacyjne oraz tworzy jednostkowe, kolekcjonerskie realizacje, które powstają dzięki pasji, cierpliwości i kreatywności artystów i rzemieślników, przy użyciu tradycyjnych technik i z wykorzystaniem unikatowych materiałów. Niezależnie od tego jakie zadanie Carlex Design wykonuje, zawsze przyświeca firmie jeden cel: zarówno projekt, jak i wykonanie musi zachwycić użytkownika, wzbudzić w nim emocje, urzeczywistnić jego marzenia.

PPHU MARCUS Marek Bartoszek
Myszków k/Katowic (woj. śląskie)

Firma oferuje m.in. usługi w zakresie malowania lakierami ciekłymi, malowania proszkowego, tłocznictwa, druku oraz nanoszenia klejów przemysłowych na różnego rodzaju powierzchnie (plastikowe i metalowe elementy pojazdów). Wytwarza także produkty z włóknin i tworzyw sztucznych (np. wytłumienia z różnych materiałów klejonych wielowarstwowo). PPHU MARCUS posiada certyfikaty ISO 9001 i ISO 14001. Jest to firma rodzinna, powstała w 1991 r.

PRZEDSIĘBIORSTWO FABRYKA MASZYN LEŻAJSK Sp. z o.o. Sp. k.
Leżajsk (woj. podkarpackie)

Fabryka Maszyn powstała w maju 1970 roku jako filia Huty Stalowa Wola. W 1978 roku w wyniku wydzielenia ze struktury HSW stała się samodzielnym zakładem. Jest jedynym w Polsce i jednocześnie największym w tej części Europy producentem hydraulicznych betonomieszarek samochodowych, a także liderem w produkcji wózków i ciągników akumulatorowych.
Betonomieszarki FML znajdują swych odbiorców nie tylko w kraju, lecz również na rynkach zagranicznych. Konstruktorzy firmy dokładają wszelkich starań, aby sprzęt marki FML spełniał oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. W ostatnim czasie wprowadzono do produkcji wiele nowych elementów wyposażenia pod indywidualne potrzeby zamawiających.

PZL SĘDZISZÓW S.A.
Sędziszów Małopolski (woj. podkarpackie)

Producent filtrów paliwa, filtrów powietrza i olejów smarnych do wszelkiego rodzaju silników i urządzeń roboczych, filtracji powietrza, mediów roboczych i chłodziw. Posiada certyfikaty ISO 9001, IATF 16949, ISO 14001 i AQAP 2110. Od 2019 roku firma zajmuje się też seryjną produkcją baterii do pojazdów elektrycznych pod marką BATTERY GURU. Tworzy je na zamówienie klientów oraz dystrybuuje baterie litowo-jonowe dla firm z branży electromobility, robotyki, a także centrów badawczych, uniwersytetów i laboratoriów z całego świata. Baterie pod marką BATTERY GURU są stosowane między innymi w skuterach elektrycznych, robotach, microcarach, kawiarniach moblinych, rowerach elektrycznych, deskorolkach elektrycznych, dronach, a nawet w wózkach dla osób niepełnosprawnych. Firma powstała w 1939 roku.

RBB Stal Sp. z o.o. Sp. k.
Jarocin (woj. wielkopolskie)

Głównym przedmiotem działalności firmy RBB Stal jest w szczególności obróbka mechaniczna elementów metalowych (produkcja wyrobów płaskich: taśm, formatek i arkuszy, handel wyrobami hutniczymi, usługi cięcia wzdłużnego i poprzecznego z powierzonego materiału), a także badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie pozostałych nauk przyrodniczych i technicznych.
Firma współpracuje z dostawcami OE na poziomie T1 i T2 – w tym zakresie największymi ich klientami są globalne firmy – m.in. producenci siedzeń oraz ich poddostawcy (głównie tłocznie). RBB STAL wycina dla nich elementy metalowe z kręgów – na taśmy i na formatki.
W grupie kapitałowej RBB jest też firma STEEL RBB Sp. z o.o. Sp. k., która specjalizuje się w kompleksowej obróbce stali.
Firma posiada certyfikaty IATF 16949, ISO 9001, PN-EN ISO 14001; PN-ISO 45001.

RETNIG Sp. z o.o.
Gostyń k/Poznania (woj. wielkopolskie)

Producent własnych rozwiązań technologicznych o unikalnych w skali świata parametrach, wykorzystywanych m.in. w branży motoryzacyjnej. Najważniejszymi jej produktami są system AGV (zestaw automatycznych, samojezdnych pojazdów transportowych eliminujących tradycyjne wózki widłowe w fabrykach) oraz innowacyjne stopy kartonowe, które zastępują tradycyjne palety i umożliwiają transportowanie i składowanie ładunków. RETNIG projektuje, buduje, wdraża i serwisuje nowoczesne maszyny i urządzenia przemysłowe, ale też i świadczy usługi doradcze w zakresie unikalnych rozwiązań logistyczno-technologicznych.

ROMA Sp. z o.o.
Grabowiec k/ Torunia (woj. kujawsko-pomorskie)

Producent elementów zabudowy pojazdów z kompozytów polimerowo-włóknistych. Firma wykonuje detale zewnętrzne, takie jak części karoserii, nadkola, owiewki, boczne urządzenia zabezpieczające, belki świateł do naczep oraz elementy wyposażenia wewnętrznego pojazdów (np. izolowane elementy zabudowy samochodów-sklepów lub barów oraz zabudowy samochodów specjalistycznych i dostawczych wg wymagań klienta). W swoim parku maszynowym posiada m.in. robota 7-osiowego o zasięgu działania 3500 mm do tworzenia modeli, form i obróbki detali oraz robota do nakładania warstw zdobniczych. Firma posiada certyfikaty ISO 9001:2015. Firma rodzinna, powstała w 1994 roku.

ROZTOCZE Zakład Usługowo Produkcyjny Sp. z o.o.
Tomaszów Lubelski (woj. lubelskie)

Producent zamków, zawiasów, zacisków, systemów zamykania oraz innych części, także na potrzeby motoryzacji i lotnictwa. Posiada certyfikaty ISO 9001, ISO 3834-2:2007 i 15085:2-2007. Firma istnieje na rynku polskim i europejskim od 1991 roku.

Saga Poland Sp. z o.o. (LUMA AUTOMATION S.A.)
Teresin k/Sochaczewa (woj. mazowieckie)

Firma produkuje gotowe podzespoły stosowane przez rynek motoryzacyjny, AGD oraz dla branży elektronicznej i budowlanej. Oferuje komplementarne usługi w zakresie produkcji: wykonanie odlewów detali ze stopów aluminium i cynku, obróbkę powierzchniową, malowanie kataforetyczne, paletyzowanie oraz doradztwo w zakresie klejenia szkło – metal na bazie produktów SBT (Structural Bonding Tape). Wchodzi w skład grupy Luma Automation.

SANOK RUBBER COMPANY S.A. (daw. Stomil Sanok)
Sanok (woj. podkarpackie)

Producent wyrobów gumowych, gumowo-metalowych, gumowo-tworzywowych i z TPE, stosowanych w systemach uszczelnienia karoserii, systemach zawieszenia samochodów i zawieszenia układu wydechowego oraz w układach elektrycznym, kierowniczym i chłodzenia. Posiada certyfikaty ISO 9001, IATF 16949, ISO 14001 i OHSAS 18001. Firma istnieje od 1932 roku.

SIEROSŁAWSKI GROUP Jan Sierosławski
Mielec (woj. podkarpackie)

Przedmiotem działalności firmy jest przetwórstwo tworzyw sztucznych i produkcja form wtryskowych. Jej 50-letnie doświadczenie pozwala na stały rozwój, udoskonalanie oraz wdrażanie projektów prototypowych. Produkuje różnego rodzaju detale z tworzyw sztucznych, a także projektuje i wykonuje formy wtryskowe. Poza motoryzacją, produkuje też dla wielu innych branż, m.in. budownictwa, elektroniki, lotnictwa. Posiada certyfikaty IATF 16949 i ISO 9001. Współpracuje m.in. z firmami PZL Sędziszów i Gumat. SIEROSŁAWSKI GROUP to firma rodzinna.

SMG Solutions Sp. z o.o.
Poznań (woj. wielkopolskie)

Firma zajmuje się kompleksowym projektowaniem i uruchamianiem linii i maszyn przemysłowych również dla przemysłu motoryzacyjnego. Spółka jest firmą z całkowicie polskim kapitałem, a uczestniczy w budowie i uruchamianiu linii produkcyjnych na całym świecie. Programuje także linie przemysłowe i testuje oprogramowanie w najnowszym standardzie VASS 5 (VW) oraz V8 (BMW). W ofercie znajduje się także programowanie robotów przemysłowych oraz przebudowy istniejących urządzeń i linii produkcyjnych.

SPLINE Sp. c.
Katowice (woj. śląskie)

Firma jest agencją projektową, podejmującą wyzwania w zakresie modelowania 3D, UI / UX, Designu, Wizualizacji, rozwoju HMI oraz Inżynierii. Tworzy rozwiązania dla przemysłu motoryzacyjnego, a także medycznego, na każdym etapie rozwoju produktu. Świadczy usługi modelowania powierzchni klasy A dla koncernów samochodowych oraz Modelowania CAS – czyli przekładania wizji projektanta na wysokiej jakości modele 3D, wykonywane na podstawie szkiców modeli glinianych lub modeli fizycznych. Firma prowadziła projekty dla takich marek jak Mercedes, VW, VWN, Ford, Jaguar czy Porsche.

SPLAST Sp. z o.o.
Krosno (woj. podkarpackie)

Producent technicznych tworzyw termoplastycznych dla klientów branży motoryzacyjnej. Posiada certyfikaty ISO 9001, IATF 16949 i ISO 14001. SPLAST funkcjonuje od 1989 roku.

STOMET Sp. z o.o.
Sanok (woj. podkarpackie)

Firma oferuje kompleksowe usługi w zakresie projektowania i wdrażania nowych lub zmodernizowanych środków produkcji obejmujące swoim zakresem projektowanie i wytwarzanie form wtryskowych i narzędzi, dedykowanych maszyn i urządzeń, automatyzację i robotyzację procesów produkcyjnych oraz usługi relokacji środków produkcji i wsparcie służb utrzymania ruchu Klienta.
Jako ekspert w dziedzinie obróbki CNC firma oferuje również produkcję i dostawę części metalowych. Posiadane zdolności wytwórcze oraz kompetencje pozwalają Spółce na wykonywanie różnorodnych operacji obróbczych, w tym frezowania 3 i 5 osiowego, toczenia oraz drążenia EDM/WEDM. STOMET jest w stanie zaspokoić pełen wachlarz potrzeb Klientów poczynając od produkcji pojedynczych, zaawansowanych geometrycznie części o wysokiej dokładności po dedykowane dla przemysłu motoryzacyjnego elementy typu wkładka/tuleja wytwarzane seryjnie.
Firma posiada certyfikaty IATF 16949 i ISO 9001.

TC3 Sp. z o.o.
Szczecin (woj. zachodniopomorskie)

Producent ultralekkich i wysokowytrzymałych kompozytów wielowarstwowych na bazie włókna węglowego, aramidowego oraz szklanego z materiałem rdzeniowym w postaci aglomeratu korkowego. Na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego produkują ultralekkie części do samochodów wyścigowych oraz części z włókna węglowego.

TECHNO ENERGY Sp. z o.o. (daw. CSY sp. z o.o.)
Iława (woj. warmińsko-mazurskie)

Producent szerokiej gamy części i komponentów na rynek części zamiennych oraz na pierwotne wyposażenie (np. sworznie tłokowe, zwrotnicy, kulowe i resorów, śruby i nakrętki specjalne, tuleje sworznia zwrotnicy, korbowodu i resoru, łożyska ślizgowe, strzemiona resoru i inne). Firma świadczy także usługi w zakresie obróbki metali.

TIP-TOPOL Sp. z o.o.
Pobiedziska k/Poznania (woj. wielkopolskie)

Producent membran do zawieszeń pneumatycznych samochodów ciężarowych, naczep i autobusów oraz miechów do kabin i siedzeń pojazdów. Obecny na rynku pierwszego wyposażenia oraz w segmencie aftermarket eksportuje swoje produkty do 60 krajów na wszystkich kontynentach. Zaawansowane metody produkcji, niezawodność potwierdzona 9.000.000 cykli oraz 3 lata gwarancji to główne atuty oferowanego produktu. Ponadto firma jest liderem w branży wyposażenia serwisów oponiarskich w Polsce, a także istotnym graczem w tym segmencie na wielu rynkach europejskich, łącząc w sobie doświadczanie producenta ciężarków do wyważania kół z dystrybucją maszyn i materiałów dla warsztatów samochodowych. Firma posiada certyfikaty ISO 9001, ISO 14001 i IATF 16949. Firma rodzinna, powstała w 1988 roku.

TKK Konstrukcje, Tomasz Kocój
Rzeszów (woj. podkarpackie)

Firma oferuje usługi z zakresu projektowania (m.in. automatyki przemysłowej) i obróbki skrawaniem elementów precyzyjnych wykonanych z praktycznie wszystkich materiałów. Firma TKK Konstrukcje wykonuje (poczynając od projektu) również przyrządy obróbcze i pomiarowe dla branży lotniczej i motoryzacyjnej, w tym dla producentów silników lotniczych. Rozwijane są także własne rozwiązania, produkty dedykowane do pomiarów nietypowych elementów w tym przyrządy do pomiaru elementów rurowych, z pomiarem wyzwalanym zdalnie i zbieraniem danych obrazowych dla średnic od 30 do 160 mm i głębokościach do 12m. Firma posiada koncesję na obrót specjalny.

UNION PARTS Sp. z o.o. (ROTINGER)
Bobrowa k/Dębicy (woj. podkarpackie)

Polska firma produkcyjna specjalizująca się w częściach do układów hamulcowych (tarcze i bębny hamulcowe) pod marką ROTINGER oraz pod markami prywatnymi. Oferta obejmuje ponad 1500 referencji do najbardziej popularnych marek samochodów osobowych i dostawczych. Wszystkie oferowane produkty są wykonane z wysokiej jakości odlewów, przez co cechują się niskim współczynnikiem ścieralności gwarantując ekonomikę i długotrwałe poczucie bezpieczeństwa podczas hamowania. Produkty wytwarzane są z wykorzystaniem nowoczesnej technologii spełniającej wymagania stawiane częściom dostarczanym na pierwszy montaż. Posiada certyfikat TUV Rheinland, EAC oraz status dostawcy danych katalogowych TEC DOC oraz LAXIMO. Prowadzi działalność od 2005 r., co przekłada się na kilkunastoletnie doświadczenie w branży i zaufanie szerokiej grupy klientów.

VANSTAR Paweł Szostak
Jędrzejów k/Kielc (woj. świętokrzyskie)

Firma wytwarza elementy układu wydechowego przeznaczone dla samochodów ciężarowych wiodących światowych producentów. Obecnie w sprzedaży posiada ponad 7000 referencji i jest bardzo aktywna w ekspansji zagranicznej. Posiada certyfikaty IATF 16949, ISO 9001 i ISO 14001.

VAN-TEAM Łukasz Wojciechowski
Brzeg  (woj. opolskie)

Firma specjalizuje się profesjonalnej zabudowie karawanów i różnego rodzaju pojazdów pogrzebowych. W swojej ofercie posiada także usługi adaptacji pojazdów bazowych typu furgon do innych celów. Firma oferuje ponad 600 kolorów i wzorów laminatów, materiałów tapicerskich oraz blach ozdobnych, dzięki którym jest w stanie sprostać oczekiwaniom na najbardziej skomplikowane wykończenie zabudowy. Firma Van-team powstała w 2010 roku i od tego czasu sukcesywnie zdobywa swoje doświadczenie rynkowe. Wykonywane zabudowy powstają zgodnie z najnowszymi trendami panującymi na rynkach europejskich z przeznaczeniem do konduktu lub pojazdów zadaniowych, które mogą posiadać różną automatykę w tym systemy elektrycznych podłóg samojezdnych.

WAŚ Sp. z o. o.
Godzikowice k/Oławy (woj. dolnośląskie)

Firma specjalizuje się w produkcji lamp i urządzeń odblaskowych stosowanych w przemyśle motoryzacyjnym. Ta rodzinna firma funkcjonuje na rynku od 1979 roku, nieustannie dbając o rozwój procesów produkcyjnych i oferty (aktualnie znajduje się w niej ponad 4403 lamp dostępnych w wielu wariantach).
Korzysta z najnowocześniejszych w branży technologii, dzięki czemu może oferować najwyższej klasy rozwiązania w zakresie oświetlenia samochodowego. Wszystkie produkty poddawane są szerokiemu wachlarzowi testów wytrzymałościowych i wydajnościowych już na etapie prototypowania. Produkty firmy WAŚ niemal co roku są nagradzane licznymi nagrodami i wyróżnieniami za wkład w innowacyjność w branży.

WSK-Tomaszów Lubelski Spółka z o.o.
Tomaszów Lubelski (woj. lubelskie)

Producent precyzyjnych elementów złącznych takich jak nakrętki, śruby, kolanka, trójniki, labirynty, itp. oraz oprzyrządowania do obrabiarek (przyrządy montażowe, do wiercenia, frezowania). W produkcji wykorzystuje obróbkę skrawaniem (toczenie, frezowanie, szlifowanie, wiercenie), obróbkę plastyczną (walcowanie, wykrawanie, tłoczenie) oraz kucie na zimno (nakrętki kotwiczne dla lotnictwa).

Zakład Produkcyjno-Handlowy Jan Tarapata
Tuszów Narodowy k/Mielca (woj. podkarpackie)

Producent części do zawieszeń takich jak: sworznie zwrotnic, przekładnie, piasty kół, rozpieraki hamulców, dźwignie hamulcowe, ale również nagrzewnice, sprężarki powietrza. Firma produkuje także elementy napędowe do pojazdów gąsienicowych i łuski do amunicji, systemy pomiarowe i sterujące, elementy metalowo-gumowe. Zajmuje się też usługowym tłoczeniem na gorąco. Posiada certyfikat ISO 9001 i koncesję wojskową. Firma działa od 1979 roku.

Zakład Wielobranżowy GALWANIZERNIA Sp. z o.o.
Żagań (woj. lubuskie)

Lider branży galwanicznej, który od wielu lat chromuje produkty dla automotive z najwyższej półki – dla marek takich firm jak: BMW, Mercedes, Audi, Fiat, Toyota, Porsche, Peugeot, Ford, Volkswagen, Suzuki, General Motors, Skoda, Daimler, Renault, Nissan, Honda oraz motocykli. Zajmuje się wytwarzaniem antykorozyjnych i dekoracyjnych powłok galwanicznych, a wśród wykonywanych usług można wymienić: cynkowanie z pasywacjami grubowarstwowymi wolnymi od chromu sześciowarstwowego, cynkowanie stopowe (cynk-nikiel), niklowanie i chromowanie dekoracyjne na stali nierdzewnej, mycie przemysłowe części metalowych. Firma bardzo duży nacisk kładzie na innowacyjność. Posiada własne, prężnie działające laboratorium. Posiada certyfikaty ISO 9001 i IATF 16949.

Zakłady Metalowe „Postęp” S.A. (LUMA AUTOMATION S.A.)
Gliwice (woj. śląskie)

Firma specjalizuje się w wielkoseryjnej produkcji wyrobów metalowych. Jest dostawcą pierwszego i drugiego rzędu dla branży samochodowej. W ofercie posiada szeroką gamę elementów z rur, blach oraz taśm w zakresie 0,5mm-5mm. Specjalizuje się w produkcji elementów konstrukcji karoserii samochodowych, elementów konstrukcji siedzeń samochodowych, komponentów układów wydechowych, detali silników prądu stałego. Wytwarza 80 milionów części rocznie oraz obsługuje ponad 20 światowych rynków. Posiada nowoczesną halę produkcyjną oraz dobrze rozwinięty park maszynowy. Wchodzi w skład grupy Luma Automation.


CZŁONKOWIE STOWARZYSZENIA PGM
B. Jednostki Naukowe i Badawcze:

SIEĆ BADAWCZA ŁUKASIEWICZ –
PRZEMYSŁOWY INSTYTUT MOTORYZACJI (PIMOT)

Warszawa (woj. mazowieckie)

Instytut badawczy należący od 1 kwietnia 2019 roku do Sieci Badawczej Łukasiewicz – trzeciej największej sieci badawczej w Europie. Jego przedmiotem działania jest prowadzenie prac naukowo-badawczych i prac rozwojowych w dziedzinie motoryzacji, a następnie przystosowywanie ich wyników do potrzeb praktyki i wdrażanie. Misją Instytutu jest zapewnienie polskim przedsiębiorcom silnego wsparcia z naukowo-badawczego w procesie doskonalenia wyrobów i wprowadzania ich na rynki światowe. Instytut działa od 1972 roku.

POLITECHNIKA ŚWIĘTOKRZYSKA –
WYDZIAŁ MECHATRONIKI I BUDOWY MASZYN

Kielce (woj. świętokrzyskie)

Wydział Mechatroniki i Budowy Maszyn to najstarszy wydział Politechniki Świętokrzyskiej. Wydział należy do najlepszych wydziałów mechanicznych w kraju i posiada kategorię naukową A. Dysponuje także bardzo dobrze wyposażonymi laboratoriami specjalistycznymi (najnowszej generacji aparaturą pomiarową oraz z tradycyjnymi i współczesnymi systemamami wytwarzania, kontroli i diagnostyki eksploatowanych gotowych wyrobów).

WOJSKOWA AKADEMIA TECHNICZNA (WAT)
Warszawa (woj. mazowieckie)

Akademia prowadzi badania naukowe, prace wdrożeniowe i modernizacyjne w zakresie nauk technicznych, chemicznych, fizycznych, ekonomicznych oraz wojskowych. Wysoki poziom prac naukowo badawczych potwierdzają liczne wynalazki, innowacje i patenty oraz prestiżowe nagrody krajowe i zagraniczne. Wojskowa Akademia Techniczna współpracuje czynnie z kilkudziesięcioma krajowymi ośrodkami naukowo-badawczymi i dydaktycznymi.

WOJSKOWY INSTYTUT TECHNIKI PANCERNEJ I SAMOCHODOWEJ (WITPIS)
Sulejówek k. Warszawy (woj. mazowieckie)

Instytut podlega Ministerstwu Obrony Narodowej i zajmuje się pracami z zakresu obronności i bezpieczeństwa państwa. Pełni ważną rolę w procesie zabezpieczenia rozwoju uzbrojenia i sprzętu wojskowego, a także w procesach szeroko pojętej jego eksploatacji.
W strukturze organizacyjnej WITPiS znajdują się m.in. Laboratorium Badań Pojazdów, Laboratorium Badań Pojazdów Gąsienicowych, Laboratorium Inżynierii Materiałowej i Jednostka Certyfikująca Wyroby.


CZŁONKOWIE KLASTRA PGM (którzy nie są członkami Stowarzyszenia PGM)
C. Akredytowane Ośrodki Innowacji:

ŁÓDZKA RADA FEDERACJI STOWARZYSZEŃ NAUKOWO-TECHNICZNYCH NOT
Łódź (woj. łódzkie)

AGENCJA ROZWOJU REGIONALNEGO MARR SA
Mielec (woj. podkarpackie)

RZESZOWSKA AGENCJA ROZWOJU REGIONALNEGO S.A.
Rzeszów (woj. podkarpackie)


CZŁONKOWIE KLASTRA PGM (którzy nie są członkami Stowarzyszenia PGM)
D. Partnerzy Strategiczni:

AXELO OSTROWSKI DOMAGALSKI I WSPÓLNICY Sp.k.
Rzeszów (woj. podkarpackie)

PROAUTOMOTIVE Sp. z o.o.
Dębica (woj. podkarpackie)

DOM BROKERSKI VECTOR Sp. z o.o.
Rzeszów (woj. podkarpackie)

EXCHORD S.A.
Białystok (woj. podlaskie)

TARAYARU AUTOMOTIVE Sp. z o.o.
Sędziszów Młp. (woj. podkarpackie)

UNIMOT S.A.
Zawadzkie (woj. opolskie)

SLC AUTOMATION Sp. z o.o.
Tomaszów Lubelski (woj. lubelskie)

INSTYTUT INDUSTRY 4.0
Warszawa (woj. mazowieckie)

CENTRALA TECHNICZNA ELTECH Sp. z o.o.
Świdnica (woj. dolnośląskie)

CRIDO BUSINESS & INNOVATION CONSULTING Sp. z o.o.
Warszawa (woj. mazowieckie)

WOOP AUTOMOTIVE Sp. z o.o.
Wieluń (woj. łódzkie)

SUDHARA POLSKA
Katowice (woj. śląskie)

Stowarzyszenie Dziedzictwa Filtracji i Motoryzacji
Sędziszów Młp. (woj. podkarpackie)

PLAYADA Sp. z o.o.
Kielce (woj. świętokrzyskie)

CENTRUM BEZPIECZEŃSTWA TRANSPORTU I DIAGNOSTYKI POJAZDÓW
Warszawa (woj. mazowieckie)

EL-CAB Sp. z o.o.
Bolechowo (woj. wielkopolskie)

EXACT Systems Sp. z o.o.
Częstochowa (woj. śląskie)

Print Friendly, PDF & Email