Członkowie

Polska Grupa Motoryzacyjna

W skład Klastra PGM wchodzą różne grupy podmiotów:

CZŁONKOWIE STOWARZYSZENIA PGM:
A. Producenci części i komponentów motoryzacyjnych
B. Jednostki Naukowe i Badawcze

CZŁONKOWIE KLASTRA PGM (nie są członkami Stowarzyszenia PGM):
C. Instytucje Otoczenia Biznesu
D. Partnerzy Strategiczni

Wykaz wszystkich Członków Klastra PGM:

CZŁONKOWIE STOWARZYSZENIA PGM
A. Producenci części i komponentów motoryzacyjnych:


CADWAY AUTOMOTIVE
  Sp. z o.o., Jasionka k/Rzeszowa (woj. podkarpackie)
– firma zajmuje się projektowaniem i prototypowaniem dla branży motoryzacyjnej. Kluczowe kompetencje koncentrują się na rozwoju konstrukcji nadwozia pojazdu wraz z jego wykończeniem zewnętrznym i wewnętrznym. Działa głównie z klientami zagranicznymi, ma bardzo rozbudowane kontakty i bogate doświadczenie we współpracy oraz pracy dla głównych producentów OEM i ich dostawców z branży motoryzacyjnej. Firma posiada certyfikaty ISO 9001, ISO 27001, ISO 14001. Firma została założona w 2016 roku w Rzeszowie przez doświadczony w branży motoryzacyjnej zespół inżynierów.
www.Cadway-automotive.com

CARLEX DESIGN LIMITED, Czechowice-Dziedzice (woj. śląskie)
– firma specjalizuje się w projektowaniu, produkowaniu i montażu designerskich, zewnętrznych pakietów stylizacyjnych oraz modyfikacji wnętrz dla sektora: motoryzacyjnego, lotniczego i morskiego. Carlex Design działa dwutorowo: równolegle produkuje gotowe do montażu, zewnętrzne i wewnętrzne pakiety stylizacyjne oraz tworzy jednostkowe, kolekcjonerskie realizacje, które powstają dzięki pasji, cierpliwości i kreatywności artystów i rzemieślników, przy użyciu tradycyjnych technik i z wykorzystaniem unikatowych materiałów. Niezależnie od tego jakie zadanie Carlex Design wykonuje, zawsze przyświeca firmie jeden cel: zarówno projekt, jak i wykonanie musi zachwycić użytkownika, wzbudzić w nim emocje, urzeczywistnić jego marzenia.
www.carlexdesign.com

CSY sp. z o.o., Iława (woj. warmińsko-mazurskie)
– producent szerokiej gamy części i komponentów na rynek części zamiennych oraz na pierwotne wyposażenie (np. sworznie tłokowe, zwrotnicy, kulowe i resorów, śruby i nakrętki specjalne, tuleje sworznia zwrotnicy, korbowodu i resoru, łożyska ślizgowe, strzemiona resoru i inne). Firma świadczy także usługi w zakresie obróbki metali.
www.csy.ilawa.pl

DEXWAL, Busko Zdrój (woj. świętokrzyskie)
– firma zajmuje się produkcją rolek do rozrządu, napinaczy i pasków rozrządu. Inną gałęzią biznesu firmy jest produkcja urządzeń dla rolnictwa (brony, rozsiewacze) oraz maszyn komunalnych (piaskarki, solarki).
www.dexwal.com

EFT Sp. z o.o. Sp. K., Widziszew (woj. wielkopolskie)
Firma działa w branży motoryzacyjnej od 2008 roku i zajmuje się wyposażaniem pojazdów ciężarowych oraz naczep w skrzynie narzędziowe, zestawy montażowe, maty antypoślizgowe oraz ochrony pasów ładunkowych. Spółka jest firmą rodzinną ze 100% polskim kapitałem, zatrudniającą 30 pracowników.  Około 30% wytwarzanych przez EFT produktów trafia na rynki zagraniczne na terenie Europy poprzez sieć dystrybutorów lub w dostawach bezpośrednich do producentów pojazdów lub przyczep na tzw. „pierwszy montaż”.
www.EFTGroup.pl

EL-CAB Sp. z o.o., Bolechowie, (woj. wielkopolskie)
Spółka produkuje wiązki kablowe, tablice sterowania elektrycznego i inne komponenty dla przemysłu motoryzacyjnego, morskiego i kolejnictwa. Firma jest obecna na rynku polskim i międzynarodowym od 1996 roku, a jednym z ważniejszych jej klientów jest firma SOLARIS.
www.el-cab.com.pl

EXEON Sp. z o.o., Kraków (woj. małopolskie)
– to zespół 20 projektantów wzornictwa, inżynierów i ekspertów ds. oprogramowania. W centrum pracy projektowej firma stawia człowieka i jego doświadczenie w kontakcie z przedmiotem. Realizuje usługi związane z rozwojem produktów. Dla zapewnienia wysokiego poziomu kompetencji swoich pracowników stworzyła także Akademię EXEON. Ponadto firma pomaga studentom i absolwentom zdobywać umiejętności oraz rozpoczynać karierę zawodową.
a.exeon.co

FA KROSNO S.A., Warszawa (woj. mazowieckie), zakład produkcyjny – Krosno (woj. podkarpackie)
– przedmiotem działalności firmy jest produkcja sprężyn gazowych, sprzęgieł i komponentów stalowych. Na halach produkcyjnych, które wraz z magazynami zajmują dzisiaj 8000m2, znajdują się kompletna linia produkcyjna sprężyn gazowych, pełna linia regeneracji sprzęgieł oraz wydział obróbki skrawania. Firma posiada certyfikaty ISO 9001, ISO 14001 i ISO TS 16949. Właścicielami firmy są Leszek Waliszewski, Krzysztof Frelek i Piotr Suwalski.
www.fakrosno.pl

FILTERS ENGINEERING Sp. z o.o.  Sp. K., Łomianki (woj. mazowieckie)
– firma jest polskim producentem filtrów do kabin lakierniczych wykorzystywanych w przemyśle motoryzacyjnym oraz do kabin malarskich mających zastosowane w innych gałęziach gospodarki. Spółka specjalizuje się w produkcji filtrów kartonowych “cube paint”, które skutecznie zatrzymują szkodliwe dla środowiska cząsteczki lakieru. Na życzenie klientów firma jest w stanie wyprodukować filtry o dowolnych niestandardowych specyfikacjach. Do produkcji filtrów wykorzystywany jest wyłącznie papier pochodzący z makulatury, dzięki czemu filtry są proste w utylizacji.
www.filtersengineering.pl

GODMAR M. R. P. Godzińscy Sp. J., Milejewo (woj. warmińsko-mazurskie)
– firma zajmuje się produkcją akcesoriów samochodowych takich jak: apteczki pierwszej pomocy, linki holownicze, trójkąty i kamizelki ostrzegawcze, ramki pod tablice rejestracyjne, uniwersalne korki wlewu gazu czy klucze do świec. W ofercie firmy znajdują się także różnego rodzaju węże z gumy i PCV oraz profile z miękkiego PCV. Firma GODMAR prowadzi swoją działalność od 1982 roku.
www.godmar.com.pl

GREEN ELECTRICITY Sp. z o.o., Warszawa (woj. mazowieckie)
– producent elektroniki oraz oprogramowania do skuterów i hulajnóg elektrycznych. Firma także świadczy usługę elektrycznego skutera miejskiego BLINKEE.CITY.
www.blinkee.city

GUMAT Sp. z o.o. Sp. K., Sędziszów Małopolski (woj. podkarpackie)
– producent gumowych i gumowo-metalowych uszczelnień technicznych o szerokim zakresie rozmiarowym i materiałowym. Posiada certyfikaty ISO 9001:2008, ISO/TS 16949 i ISO 14001:2004. Firma rodzinna, powstała w 1993 roku.
www.gumat.pl

IMPOL-MIELEC Firma Produkcyjno-Handlowa Sp. z o.o., Wola Mielecka k/Mielca (woj. podkarpackie)
– firma zajmuje się produkcją zimowych i letnich płynów do spryskiwaczy, koncentratów i płynów do chłodnic, wody destylowanej, odmrażaczy do szyb. Firma posiada certyfikaty Instytutu Transportu Samochodowego oraz niezależnych laboratoriów. W tym roku poszerzyła swoją działalność o produkcję opakowań kartonowych tekturowych. Firma rodzinna, powstała w 2011 roku.
www.impol.com.pl

INFO SOFTWARE Polska Sp. z o.o., Szczepańcowa (woj. podkarpackie)
– firma, która dla branży motoryzacyjnej wykonuje m.in. wydruki 3D oraz wykorzystuje swoje Wielkoformatowe Centrum Obróbcze CNC. Współpracuje też z producentami części motoryzacyjnych na rzecz których przygotowuje oprogramowanie wykorzystywane w zakładach produkcyjnych. Stworzyła i uruchomiła system Trace Ability na nowej linii produkcyjnej w spółce SONIMA z Głogowa Małopolskiego. Współpracuje też z BWI Poland Technologies sp. z o.o., dla której zaprojektowała i wykonała system informatyczny do monitorowania zawieszek w malarni KTL, wdrożyła serwis na ten system oraz udostępniła usługę HelpDesk. Jest aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej.
www.infosoftware.pl

INTAP Advanced Technology Sp. z o.o. Sp. k., Bukowiec k/Łodzi (woj. łódzkie)
– przedmiotem działalności firmy jest produkcja foteli samochodowych: autobusowych, do mikrobusów oraz do pojazdów specjalnych np. karetek pogotowia. INTAP Advanced Technology to firma rodzinna, a jej prezesem jest Marcin Tobik.
www.intap.com.pl

LOTOS OIL Sp. z o.o.,  Gdańsk (woj. pomorskie)
– producent i dystrybutor olejów samochodowych, przemysłowych i smarów, olejów bazowych, a także kosmetyków i chemii samochodowej, obecny ze swoimi produktami w 84 krajach świata. LOTOS Oil wchodzi w skład Grupy Kapitałowej LOTOS prowadzącej działalność w Polsce, Norwegii i na Litwie. Lotos Oil jest zatem częścią dynamicznie rozwijającego się koncernu, specjalizującego się w poszukiwaniach, wydobyciu i przerobie ropy naftowej oraz dystrybucji i sprzedaży szerokiego asortymentu produktów naftowych.
www.lotosoil.pl

MAGNETIX Lamination Sp. z o.o. Sp. k., Łódź (woj. łódzkie)
– świadczy usługi klejenia tekstyliów pianką poliuretanową oraz klejem poliuretanowym. Posiada nowoczesny park maszynowy przystosowany do laminowania płomieniowego i klejowego oraz krojenia i wytłaczania laminatów. Na potrzeby klientów z branży motoryzacyjnej produkuje m.in. pokrowce na siedzenia, materiały do produkcji podsufitek, osłon przeciwsłonecznych, wykładziny samochodowe, elementy wygłuszające, izolację termiczną, materiały do produkcji tapicerki, zagłówków, paneli bocznych, czy fotelików dziecięcych. Posiada certyfikaty ISO 9001 i ISO TS 16949. Firma rodzinna, działa na rynku od początku lat 90-tych.
www.magnetix-lamination.com

MARCOLL Sp. z o.o., Piekary Śląskie (woj. śląskie)
– firma inżynieryjna od 14 lat działająca na rynku automotive. Zatrudnia konstruktorów, automatyków, programistów oraz robotyków, tworząc wysokowydajne, zautomatyzowane maszyny i linie montażowe. Nowoczesny park maszynowy składający się z kilkudziesięciu maszyn CNC oraz wydziału montażowo-spawalniczego,  zapewnia autonomiczność w obszarze realizacji zaprojektowanych urządzeń. Marcoll jest dostawcą dla producentów OEM. W sektorze samochodów elektrycznych, produkuje systemy montażu i podawania baterii HV, montażu kół, siedzeń, kokpitów oraz amortyzatorów. Produkuje także gotowe rozwiązania do montażu elementów zawieszenia. Dla dostawców z poziomu Tier 1 oraz Tier 2 firma projektuje i dostarcza pojedyncze stanowiska montażowe i testujące, jak również całe linie produkcyjne wysoce zrobotyzowane i zautomatyzowane.
www.marcoll.eu

MB ELiX Sp. z o.o. Sp.k., Wrocław (woj. dolnośląskie)
– firma założona w 1999 produkuje odświeżacze powietrza dla branży motoryzacyjnej i nie tylko. Swoje produkty pod marką Natural Fresh oferuje prawie na wszystkich kontynentach. Poza Wrocławiem drugi zakład produkcyjny posiada w Indiach (New Delhi) – z produkcją nastawioną wyłącznie na rynek indyjski.
www.airfresh24.com

MICHAEL Teresa Michalik, Rydułtowy k/Rybnika (woj. śląskie)
– firma zajmuje się m.in. projektowaniem oraz produkcją seryjną części i akcesoriów samochodowych metalowych (końcówki tłumików, tłumiki sportowe, nakładki na pedały, elementy bagażników rowerowych, inne akcesoria) i kompozytowych (osłony lusterek zewnętrznych, osłony atrapy chłodnicy, owiewki, wloty powietrza, osłony końcówek wydechowych). Poza tym od ponad 30 lat firma projektuje i wykonuje oprzyrządowania do produkcji – specjalizuje się w: tłocznikach, wykrojnikach, narzędziach spawalniczych, zgrzewalniczych, sprawdzianach, przyrządach montażowych, formach do kompozytów, stacjach roboczych, gniazdach produkcyjnych. Firma posiada certyfikaty ISO 9001:2015, DIN 1090, ISO 3834. Firma rodzinna, powstała w 1981 roku.
www.michael-system.pl

MOTOCHEMICA Pikuła Grzegorz, Kobiór k/Tychów (woj. śląskie)
– firma specjalizuje się w produkcji preparatów chemicznych oraz urządzeń dla przemysłu i motoryzacji. Jej bogate, 15-letnie doświadczenie w branży umożliwia dopasowanie oferty do większości oczekiwań Klientów. Pod marką JETCHEM wytwarza i sprzedaje profesjonalne preparaty dla serwisów samochodowych oraz zakładów przemysłowych. W jej ofercie znajduje się zarówno linia dodatków do paliw i olejów, aerozoli warsztatowych o unikalnych właściwościach, materiałów eksploatacyjnych do serwisowania klimatyzacji oraz układu chłodzenia, płynów myjących do myjek: koszowych, natryskowych, ultradźwiękowych oraz do myjni ręcznych oraz klejów. Osobny dział stanowią preparaty czyszczące, produkowane niskoseryjnie na specyficzne zapotrzebowanie Klientów.
www.motochemica.pl

NETBOX PL Sp. z o.o., Gostyń k/Poznania (woj. wielkopolskie)
– firma rodzinna, specjalizująca się w produkcji opakowań kartonowych w szczególności przeznaczonych dla branży motoryzacyjnej. Spółka ma ponad 25 lat doświadczenia w produkcji opakowań do części i komponentów motoryzacyjnych, zarówno dla klientów na rynku części oryginalnych jak i zamiennych. Ponad 40% swojej produkcji kieruje do branży automotive w Polsce i Europie, a wśród jej klientów znajduje się większość znanych marek w Europie. Silna pozycja firmy, to efekt pracy ambitnego i zgranego zespołu składającego się z ponad 400 pracowników oraz wykorzystania najnowszych technologii.
www.netbox.com.pl

NG PLAST Sp. z o.o., Piekary Śl. (woj. śląskie)
– producent opakowań przemysłowych na bazie płyt z tworzyw sztucznych. Od 2011 produkuje i dostarcza swoje wyroby głównie na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego. Jej produkty trafiają do fabryk największych marek tj. BMW, Porsche, Audi czy Daimler-Mercedes. Firma oferuje kompleksowe rozwiązania dla opakowań i jest w stanie zaproponować sposób pakowania już na etapie projektowania danej części dzięki modelowaniu 3D we własnym dziale projektowym.
www.ngplast.pl

NOVOL Sp. z o.o., Komorniki k/Poznania (woj. wielkopolskie)
– firma jest największym polskim producentem materiałów dla lakiernictwa samochodowego (materiały do napraw lakierniczych, takie jak szpachle uniwersalne, specjalistyczne szpachlówki, podkłady akrylowe, lakiery bazowe, bezbarwne lakiery oraz pełna paleta materiałów uzupełniających). Roczna produkcja sięga 18 200 ton, z czego 13 000 ton jest eksportowane do prawie 50 krajów. Firma posiada certyfikaty ISO 14001:2004 i ISO 9001:2015. Jest firmą rodzinną, założoną w 1978 przez dwóch chemików – Piotra Nowakowskiego i Piotra Olewińskiego, a dwa lata temu stery w firmie przejęło młodsze pokolenie – panowie Paweł Olewiński i Filip Nowakowski.
www.novol.com

NOWAK INNOVATIONS sp. z o.o.,  Krosno (woj. podkarpackie)
firma jest autorem dwóch wynalazków poprawiających bezpieczeństwo kierowców i pasażerów samochodów – systemu awaryjnego otwierania drzwi AEDO oraz systemu awaryjnego przecinania pasów SECS.
www.nowak-innovations.pl

OLA-PARTS Elżbieta Jędrzejowska, Kielce (woj. świętokrzyskie)
– firma jest czołowym producentem części do motor sportu i tuningu. Produkuje (ale także i projektuje) części tuningowe do aut (adaptery, poliuretany, wahacze, poduszki) oraz części do motor sportu – tuning, drift, KJS (dystanse, camber plates, regulowane wahacze, adaptery skrętu, adaptery filtrów oleju, poduszki silnika i skrzyni biegów, short shifter’y, air ride). Jest właścicielem najszybciej rozwijającej się marki w tej branży, znanej głównie na rynkach zagranicznych – PMC MOTORSPORT. Dysponuje doświadczonym zespołem projektantów i konstruktorów oraz własnym zapleczem produkcyjnym, wyposażonym w najnowszy park maszynowy.
www.ola-parts.pl

PELMET Eugeniusz Pelczar i Kazimierz Pelczar Sp. J., Krościenko Wyżne (woj. podkarpackie)
– producent przegubów kulistych drążka kierowniczego i innych części metalowych do samochodów dostawczych, ciężarowych, autobusów, samochodów terenowych, pojazdów elektrycznych i specjalnego przeznaczenia. Firma posiada certyfikat ISO 9001. Firma rodzinna, powstała w 1992 roku.
www.pelmet.com.pl

PPHU MARCUS Marek Bartoszek, Myszków k/Katowic (woj. śląskie)
– firma oferuje m.in. usługi w zakresie malowania lakierami ciekłymi, malowania proszkowego, tłocznictwa, druku oraz nanoszenia klejów przemysłowych na różnego rodzaju powierzchnie (plastikowe i metalowe elementy pojazdów). Wytwarza także produkty z włóknin i tworzyw sztucznych (np. wytłumienia z różnych materiałów klejonych wielowarstwowo). PPHU MARCUS posiada certyfikaty ISO 9001 i ISO 14001. Jest to firma rodzinna, powstała w 1991 r., a jej założycielem i właścicielem jest Marek Bartoszek.
www.grupa-marcus.pl

PZL SĘDZISZÓW SA, Sędziszów Małopolski (woj. podkarpackie)
– producent filtrów paliwa, filtrów powietrza i olejów smarnych do wszelkiego rodzaju silników i urządzeń roboczych, filtracji powietrza, mediów roboczych i chłodziw. Posiada certyfikaty ISO 9001, ISO/TS 16949, ISO 14001 i AQAP 2110. Od 2019 roku firma zajmuje się też seryjną produkcją baterii do pojazdów elektrycznych pod marką BATTERY GURU. Tworzy je na zamówienie klientów oraz dystrybuuje baterie litowo-jonowe dla firm z branży electromobility, robotyki, a także centrów badawczych, uniwersytetów i laboratoriów z całego świata. Baterie pod marką BATTERY GURU są stosowane między innymi w skuterach elektrycznych, robotach, microcarach, kawiarniach moblinych, rowerach elektrycznych, deskorolkach elektrycznych, dronach, a nawet w wózkach dla osób niepełnosprawnych. Firma powstała w 1939 roku.
www.pzlsedziszow.pl

RETNIG Sp. z o.o., Gostyń k/Poznania (woj. wielkopolskie)
– producent własnych rozwiązań technologicznych o unikalnych w skali świata parametrach, wykorzystywanych m.in. w branży motoryzacyjnej. Najważniejszymi jej produktami są system AGV (zestaw automatycznych, samojezdnych pojazdów transportowych eliminujących tradycyjne wózki widłowe w fabrykach) oraz innowacyjne stopy kartonowe, które zastępują tradycyjne palety i umożliwiają transportowanie i składowanie ładunków. RETNIG projektuje, buduje, wdraża i serwisuje nowoczesne maszyny i urządzenia przemysłowe, ale też i świadczy usługi doradcze w zakresie unikalnych rozwiązań logistyczno-technologicznych. Założycielem, głównym pomysłodawcą i projektantem jest Ryszard Ginter.
www.retnig.pl

ROMA Sp. z o.o., Grabowiec k/ Torunia (woj. kujawsko-pomorskie)
– producent elementów zabudowy pojazdów z kompozytów polimerowo-włóknistych. Firma wykonuje detale zewnętrzne, takie jak części karoserii, nadkola, owiewki, boczne urządzenia zabezpieczające, belki świateł do naczep oraz elementy wyposażenia wewnętrznego pojazdów (np. izolowane elementy zabudowy samochodów-sklepów lub barów oraz zabudowy samochodów specjalistycznych i dostawczych wg wymagań klienta). W swoim parku maszynowym posiada m.in. robota 7-osiowego o zasięgu działania 3500 mm do tworzenia modeli, form i obróbki detali oraz robota do nakładania warstw zdobniczych. Firma posiada certyfikaty ISO 9001:2015. Firma rodzinna, powstała w 1994 roku.
www.roma.torun.pl

ROZTOCZE Zakład Usługowo Produkcyjny Sp. z o.o., Tomaszów Lubelski (woj. lubelskie)
– producent zamków, zawiasów, zacisków, systemów zamykania oraz innych części, także na potrzeby motoryzacji i lotnictwa. Posiada certyfikaty ISO 9001, ISO 3834-2:2007 i 15085:2-2007. Firma istnieje na rynku polskim i europejskim od 1991 roku.
www.roztocze-rst.com.pl

SANOK RUBBER COMPANY SA, Sanok (woj. podkarpackie)
– dawniej Stomil Sanok, producent wyrobów gumowych, gumowo-metalowych, gumowo-tworzywowych i z TPE, stosowanych w systemach uszczelnienia karoserii, systemach zawieszenia samochodów i zawieszenia układu wydechowego oraz w układach elektrycznym, kierowniczym i chłodzenia. Posiada certyfikaty ISO 9001, ISO/TS 16949, ISO 14001 i OHSAS 18001. Firma istnieje od 1932 roku.
www.sanokrubber.com

SIEROSŁAWSKI GROUP Jan Sierosławski, Mielec (woj. podkarpackie)
– przedmiotem działalności firmy jest przetwórstwo tworzyw sztucznych i produkcja form wtryskowych. Jej 50-letnie doświadczenie pozwala na stały rozwój, udoskonalanie oraz wdrażanie projektów prototypowych. Produkuje różnego rodzaju detale z tworzyw sztucznych, a także projektuje i wykonuje formy wtryskowe. Poza motoryzacją, produkuje też dla wielu innych branż, m.in. budownictwa, elektroniki, lotnictwa. Posiada certyfikaty IATF 16949:2016 i ISO 9001:2015 . Współpracuje m.in. z firmami PZL Sędziszów i Gumat. SIEROSŁAWSKI GROUP to firma rodzinna, a jej właścicielem jest Jan Sierosławski.
www.sieroslawskigroup.pl

SMG Solutions Sp. z o.o., Poznań (woj. wielkopolskie)
– firma zajmuje się kompleksowym projektowaniem i uruchamianiem linii i maszyn przemysłowych również dla przemysłu motoryzacyjnego. Spółka jest firmą z całkowicie polskim kapitałem, a uczestniczy w budowie i uruchamianiu linii produkcyjnych na całym świecie. Programuje także linie przemysłowe i testuje oprogramowanie w najnowszym standardzie VASS 5 (VW) oraz V8 (BMW). W ofercie znajduje się także programowanie robotów przemysłowych oraz przebudowy istniejących urządzeń i linii produkcyjnych.
smg-solutions.pl

SPLINE s.c., Katowice (woj. śląskie)
– firma świadczy usługi modelowania powierzchni klasy A dla koncernów samochodowych oraz Modelowania CAS – czyli przekładania wizji projektanta na wysokiej jakości modele 3D, wykonywane na podstawie szkiców modeli glinianych lub modeli fizycznych. Firma prowadziła projekty dla takich marek jak Mercedes, VW, VWN, Ford, Jaguar czy Porsche.
www.spline.pl

SPLAST Sp. z o.o., Krosno (woj. podkarpackie)
– producent technicznych tworzyw termoplastycznych dla klientów branży motoryzacyjnej. Posiada certyfikaty ISO 9001:2008, ISO/TS 16949:2009 i ISO 14001:2004. SPLAST funkcjonuje od 1989 roku.
www.splast.com.pl

STOMET Sp. z o.o., Sanok (woj. podkarpackie)
– firma specjalizuje się w seryjnej produkcji elementów metalowych dla przemysłu motoryzacyjnego, wykorzystywanych głównie do produkcji elementów zawieszeń samochodów oraz uszczelnień karoserii (w szczególności na potrzeby firmy Sanok Rubber Company). Posiada certyfikat ISO 9001 oraz stosuje system zarządzania zgodny z normą IATF 16949:2016. Firma powstała w 1992 r., a jej właścicielem w 100% jest Sanok Rubber Company.
www.stomet.pl

TIP-TOPOL Sp. z o.o., Pobiedziska k/Poznania (woj. wielkopolskie)
– producent membran do zawieszeń pneumatycznych samochodów ciężarowych, naczep i autobusów oraz miechów do kabin i siedzeń pojazdów. Obecny na rynku pierwszego wyposażenia oraz w segmencie aftermarket eksportuje swoje produkty do 60 krajów na wszystkich kontynentach. Zaawansowane metody produkcji, niezawodność potwierdzona 9.000.000 cykli oraz 3 lata gwarancji to główne atuty oferowanego produktu. Ponadto firma jest liderem w branży wyposażenia serwisów oponiarskich w Polsce, a także istotnym graczem w tym segmencie na wielu rynkach europejskich, łącząc w sobie doświadczanie producenta ciężarków do wyważania kół z dystrybucją maszyn i materiałów dla warsztatów samochodowych. Firma posiada certyfikaty ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 IATF 16949:2016. Firma rodzinna, powstała w 1988 roku.
www.tiptopol.pl

UNION PARTS Sp. z o.o. (ROTINGER), Bobrowa k/Dębicy (woj. podkarpackie)
– polska firma produkcyjna specjalizująca się w częściach do układów hamulcowych (tarcze i bębny hamulcowe) pod marką ROTINGER oraz pod markami prywatnymi. Oferta obejmuje ponad 1500 referencji do najbardziej popularnych marek samochodów osobowych i dostawczych. Wszystkie oferowane produkty są wykonane z wysokiej jakości odlewów, przez co cechują się niskim współczynnikiem ścieralności gwarantując ekonomikę i długotrwałe poczucie bezpieczeństwa podczas hamowania. Produkty wytwarzane są z wykorzystaniem nowoczesnej technologii spełniającej wymagania stawiane częściom dostarczanym na pierwszy montaż. Posiada certyfikat TUV Rheinland, EAC oraz status dostawcy danych katalogowych TEC DOC oraz LAXIMO. Prowadzi działalność od 2005 r., co przekłada się na kilkunastoletnie doświadczenie w branży i zaufanie szerokiej grupy klientów.
www.unionparts.pl

VANSTAR Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Paweł Szostak, Jędrzejów k/Kielc (woj. świętokrzyskie)
– firma wytwarza elementy układu wydechowego przeznaczone dla samochodów ciężarowych wiodących światowych producentów. Obecnie w sprzedaży posiada ponad 7000 referencji i jest bardzo aktywna w ekspansji zagranicznej. Posiada certyfikaty ISO/TS 16949, ISO 9001:2008 i ISO 14001:2004.
www.vanstar.pl

VAN-TEAM Łukasz Wojciechowski, Brzeg  (woj. opolskie)
Firma specjalizuje się profesjonalnej zabudowie karawanów i różnego rodzaju pojazdów pogrzebowych. W swojej ofercie posiada także usługi adaptacji pojazdów bazowych typu furgon do innych celów. Firma oferuje ponad 600 kolorów i wzorów laminatów, materiałów tapicerskich oraz blach ozdobnych, dzięki którym jest w stanie sprostać oczekiwaniom na najbardziej skomplikowane wykończenie zabudowy. Firma Van-team powstała w 2010 roku i od tego czasu sukcesywnie zdobywa swoje doświadczenie rynkowe. Wykonywane zabudowy powstają zgodnie z najnowszymi trendami panującymi na rynkach europejskich z przeznaczeniem do konduktu lub pojazdów zadaniowych, które mogą posiadać różną automatykę w tym systemy elektrycznych podłóg samojezdnych.
www.van-team.pl

Zakład Produkcyjno-Handlowy Jan TARAPATA, Tuszów Narodowy k/Mielca (woj. podkarpackie)
– producent części do zawieszeń takie jak: sworznie zwrotnic, piasty kół, rozpieraki hamulców, dźwignie hamulcowe, ale również nagrzewnice, sprężarki powietrza. Posiada certyfikat ISO 9001. Firma działa od 1979 roku.
www.tarapata.pl


CZŁONKOWIE STOWARZYSZENIA PGM
B. Jednostki Naukowe i Badawcze:

 1. Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji, Warszawa (woj. mazowieckie)
  – instytut badawczy należący od 1 kwietnia 2019 roku do Sieci Badawczej Łukasiewicz – trzeciej największej sieci badawczej w Europie. Jego przedmiotem działania jest prowadzenie prac naukowo-badawczych i prac rozwojowych w dziedzinie motoryzacji, a następnie przystosowywanie ich wyników do potrzeb praktyki i wdrażanie. Misją Instytutu jest zapewnienie polskim przedsiębiorcom silnego wsparcia z naukowo-badawczego w procesie doskonalenia wyrobów i wprowadzania ich na rynki światowe. Instytut działa od 1972 roku.
  http://www.pimot.eu (FB)
  .
 2. Politechnika Świętokrzyska – Wydział Mechatroniki i Budowy Maszyn, Kielce (woj. świętokrzyskie)
  .
 3. Wojskowa Akademia Techniczna, Warszawa (woj. mazowieckie)

CZŁONKOWIE KLASTRA PGM (którzy nie są członkami Stowarzyszenia PGM)
C. Akredytowane Ośrodki Innowacji:

 1. Łódzka Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, Łódź (woj. łódzkie)
 2. Agencja Rozwoju Regionalnego MARR SA, Mielec (woj. podkarpackie)
 3. Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego SA, Rzeszów (woj. podkarpackie)

CZŁONKOWIE KLASTRA PGM (którzy nie są członkami Stowarzyszenia PGM)
D. Partnerzy Strategiczni:

  1. AXELO Ostrowski Domagalski i Wspólnicy sp.k., Rzeszów (woj. podkarpackie)
  2. ProAutomotive Sp. z o.o., Dębica (woj. podkarpackie)
  3. Dom Brokerski VECTOR Sp. z o.o., Rzeszów (woj. podkarpackie)
  4. ExChord SA, Białystok (woj. podlaskie)
  5. Moto-Hurt SA, Rzeszów (woj. podkarpackie)
  6. TARAYARU AUTOMOTIVE Sp. z o.o., Sędziszów Młp. (woj. podkarpackie)
  7. UNIMOT SA, Zawadzkie (woj. opolskie)
  8. VOYTECH Sp z o.o., Gliwice (woj. śląskie)
  9. SLC Automation Sp. z o.o., Tomaszów Lubelski (woj. lubelskie)
  10. 5sAUTOMATE sp. z o.o., Wrocław (woj. dolnośląskie)
  11. Instytut Industry 4.0, Warszawa (woj. mazowieckie)
  12. Centrala Techniczna ELTECH Sp. z o.o., Świdnica (woj. dolnośląskie)
  13. CRIDO Business & Innovation Consulting sp. z o.o., Warszawa (woj. mazowieckie)
  14. WOOP AUTOMOTIVE Sp. z o.o., Wieluń (woj. łódzkie)
  15. SUDHARA Polska, Katowice (woj. śląskie)
  16. Stowarzyszenie Dziedzictwa Filtracji i Motoryzacji, Sędziszów Młp. (woj. podkarpackie)
  17. Playada Sp. z o.o. , Kielce (woj. świętokrzyskie)
  18. Centrum Bezpieczeństwa Transportu i Diagnostyki Pojazdów, Warszawa (woj. mazowieckie)

Print Friendly, PDF & Email