Eksperci PGM

Adam Sikorski

Pomysłodawca, założyciel i Prezes Zarządu Polskiej Grupy Motoryzacyjnej.

Adam Sikorski jest Przewodniczącym Rady Nadzorczej i głównym udziałowcem firmy PZL Sędziszów S.A. – wiodącego, krajowego producenta filtrów dla motoryzacji. Od 1992 roku rozwija także Grupę Kapitałową UNIMOT, która jest niezależnym importerem paliw płynnych i gazowych. W latach 1999 – 2007 zarządzał spółką UNIMOT Truck, która zajmowała się sprzedażą i serwisem samochodów ciężarowych oraz równocześnie była regionalnym przedstawicielem firmy Scania w Polsce. Adam Sikorski jest absolwentem kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze na Akademii Polonijnej w Częstochowie. Ukończył studia podyplomowe Executive MBA, a w 2013 r. otrzymał dyplom Executive Doctor of Business Administration – EDBA w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. W 2016 roku powołał do życia Stowarzyszenie Polska Grupa Motoryzacyjna, które zrzesza polskich producentów części motoryzacyjnych.

dr inż. Karol Zielonka

Wiceprezes Zarządu Polskiej Grupy Motoryzacyjnej

Karol Zielonka aktualnie pełni obowiązki Zastępcy Dyrektora ds. Badawczych w Sieci Badawczej Łukasiewicz ­ Przemysłowym Instytucie Motoryzacji (Łukasiewicz -PIMOT) w Warszawie, gdzie kieruje zespołem Laboratoriów Badawczych. Jest głównym wykonawcą oraz kierownikiem krajowych i międzynarodowych projektów badawczych w zakresie części pojazdów oraz bezpieczeństwa pasażerów i konstrukcji m.in. lekkich pojazdów elektrycznych. Autor międzynarodowych patentów oraz naukowych publikacji w obszarze motoryzacji, jest Absolwentem Politechniki Radomskiej oraz Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie.

Bartosz Mielecki

Dyrektor Zarządzający Polskiej Grupy Motoryzacyjnej.

Współtworzył i od 2016 roku do teraz kieruje pierwszym w Polsce stowarzyszeniem zrzeszającym wyłącznie polskich producentów części i akcesoriów motoryzacyjnych. Jest uznanym ekspertem, znakomicie znającym branżę polskich producentów części i komponentów. Od 2019 roku stoi na czele konsorcjum utworzonego przez kilku polskich producentów części motoryzacyjnych, które eksportuje polskie części do Afryki i na Bliski Wschód. Jest doświadczonym menadżerem. Wdrażał w Polsce programy edukacyjne finansowane ze środków europejskich oraz norweski program grantowy adresowany do organizacji pozarządowych, współtworzył i przez wiele lat prowadził wielokrotnie nagradzaną fundację korporacyjną Totalizatora Sportowego, był członkiem zarządu Forum Darczyńców w Polsce. Ukończył Wydział Prawa na Uniwersytecie Warszawskim i studia Executive MBA na Oxford Brookes University.

Print Friendly, PDF & Email