Eksperci

Adam Sikorski

Pomysłodawca, założyciel i Prezes Zarządu
Polska Grupa Motoryzacyjna

Adam Sikorski jest Przewodniczącym Rady Nadzorczej i głównym udziałowcem firmy PZL Sędziszów S.A. – wiodącego, krajowego producenta filtrów dla motoryzacji.

Od 1992 roku rozwija także Grupę Kapitałową UNIMOT, która jest niezależnym importerem paliw płynnych i gazowych. W latach 1999 – 2007 zarządzał spółką UNIMOT Truck, która zajmowała się sprzedażą i serwisem samochodów ciężarowych oraz równocześnie była regionalnym przedstawicielem firmy Scania w Polsce.

Adam Sikorski jest absolwentem kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze na Akademii Polonijnej w Częstochowie. Ukończył studia podyplomowe Executive MBA, a w 2013 r. otrzymał dyplom Executive Doctor of Business Administration – EDBA w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. W 2016 roku powołał do życia Stowarzyszenie Polska Grupa Motoryzacyjna, które zrzesza polskich producentów części motoryzacyjnych.


dr inż. Karol Zielonka

Wiceprezes Zarządu
Polska Grupa Motoryzacyjna

Karol Zielonka jest Zastępcą Dyrektora ds. Badawczych w Sieci Badawczej Łukasiewicz ­ Przemysłowym Instytucie Motoryzacji (Łukasiewicz – PIMOT) w Warszawie, gdzie kieruje zespołem Laboratoriów Badawczych.

Jest głównym wykonawcą oraz kierownikiem krajowych i międzynarodowych projektów badawczych w zakresie części pojazdów oraz bezpieczeństwa pasażerów i konstrukcji m.in. lekkich pojazdów elektrycznych. Autor międzynarodowych patentów oraz naukowych publikacji w obszarze motoryzacji.

Karol Zielonka jest Absolwentem Politechniki Radomskiej oraz Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie.


Krzysztof Frelek

Członek Zarządu
Polska Grupa Motoryzacyjna

Krzysztof Frelek jest współwłaścicielem i Prezesem FA Krosno SA, polskiego producenta sprężyn gazowych. Produkty firmy są stosowane przez globalnych producentów samochodów i ciężarówek, dostawców Tier-1 oraz znajdują się w ofercie dużych dystrybutorów części zamiennych.

W europejskiej branży automotive pracuje od ponad 20 lat. Od 2006 roku z sukcesem współzarządza FA Krosno gdzie nadzoruje pracę działów B+R, sprzedaży, zakupów oraz finansów. Wcześniej przez 6 lat zarządzał oddziałem aftermaket firmy Delphi w Europie Wschodniej. W tym czasie skonsolidował różne działania firmy na rynku części zamiennych w jeden dział i przekształcił go w jednego z czołowych dostawców CEE.

Krzysztof Frelek jest absolwentem University of Maryland Robert H. Smith Business School (Master of Business Administration) oraz New York State University (Bachelor of Science in Finance).


Barbara Sztyler

Członek Zarządu
Polska Grupa Motoryzacyjna

Barbara Sztyler od 2009 roku Dyrektor Generalna w firmie SIEROSŁAWSCY SP.J., a od 2013 roku również Dyrektor Generalna w firmie SIEROSŁAWSKI GROUP. Obie firmy specjalizują się w działalności produkcyjno-usługowej w obszarze przetwórstwa tworzyw sztucznych i budowie form wtryskowych oraz oprzyrządowania w metalu dla wielu branż ze szczególnym uwzględnieniem motoryzacji i lotnictwa. Wcześniej zdobywała doświadczenie w działach handlu zagranicznego oraz badań i rozwoju.W 2021 roku została powołana przez Zarząd Województwa Podkarpackiego do Podkarpackiej Rady Innowacyjności.

Jest autorką licznych artykułów w czasopismach branżowych i prelegentem na wielu konferencjach branżowych i naukowych. Współtworzyła Akademię Młodego Technologa.

Barbara Sztyler jest absolwentką Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie i Uniwersytetu Rzeszowskiego. Ukończyła podyplomowe studia MBA na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz studia finansowe w Wyższej Szkole Gospodarki i Zarządzania w Rzeszowie.


Piotr Borucki

Członek Zarządu
Polska Grupa Motoryzacyjna

Piotr Borucki jest Prezesem firmy TIP-TOPOL z o.o., a zarazem sukcesorem w rodzinnej firmie z 35 letnią tradycją w branży motoryzacyjnej. TIP-TOPOL jest znaczącym producentem membran do zawieszeń pneumatycznych dla pojazdów użytkowych dostarczając swoje wyroby zarówno na rynek OE oraz aftermarket.

Pracuje w branży automotive od ponad 20 lat, zdobywając doświadczenie w dystrybucji części zamiennych na terenie Polski, a od roku 2004 z sukcesem rozwija TIP-TOPOL, początkowo odpowiadając za marketing oraz sprzedaż wyposażenia, narzędzi i materiałów dla serwisów oponiarskich w Polsce, poprzez zarządzenie pionem warsztatowym, a obecnie odpowiada za strategię i rozwój całej spółki zatrudniającej ponad 300 osób dostarczając swoje wyroby i usługi w 60 krajach na całym świecie.

Piotr Borucki jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, a prywatnie aktywnym pasjonatem sportu.


Henryk Michalik

Ekspert
Polska Grupa Motoryzacyjna

Absolwent Wydziału ME Politechniki Śląskiej w Gliwicach, założyciel, współwłaściciel i Dyrektor Operacyjny rodzinnej firmy MICHAEL, od 40 lat działającej w branży motoryzacyjnej i metalowej. Od roku 2011 firma MICHAEL jest członkiem Klastra „Silesia Automotive & Advanced Manufacturing”, a pan Henryk jest członkiem Rady Programowej. Od 2018 r. jest też jest członkiem Klastra Polska Grupa Motoryzacyjna.

W latach 1997 – 2017 dyrektor firmy TENNECO Automotive Polska sp. z o.o.
Aktywny działacz samorządu gospodarczego: Wiceprezes Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, organizator kształcenia dualnego dla uczniów Szkół Branżowych I i II stopnia, współorganizator Studiów Dualnych na Wydziale MT Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz Członek Rady Społecznej na tym Wydziale, Przewodniczący Sektorowej Rady d.s. Kompetencji w branży Motoryzacja i Elektromobilność.

W 2016 roku wyróżniony przez Polską Izbę Motoryzacji tytułem „Menedżer Roku” za wieloletni i konsekwentny wkład w rozwój polskiego przemysłu motoryzacyjnego.


Bogusław Satława

Ekspert
Polska Grupa Motoryzacyjna

Bogusław Satława jest Wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej UNIMOT S.A., Członkiem Zarządu UNIMOT Express Sp. z o.o. oraz Członkiem Zarządu UNIMOT Truck Sp. z o.o. W Grupie UNIMOT odpowiadał m.in. za wdrażanie koncepcji rozwoju spółki, kreowanie polityki sprzedażowej, cenowej i marketingowej, kierowanie pracą przedstawicieli handlowych, analizy i monitorowanie danych rynkowych dotyczących konkurencji, koordynowanie pracy podległych działów, planowanie i nadzór nad realizacją budżetów podległych działów, realizację strategii sprzedaży na obszarze działania. W latach 2013-2018 był członkiem Zarządu, Dyrektorem Handlowym w PZL Sędziszów S.A. firmy, która jest znaczącym producentem filtrów w tym również dla motoryzacji.  Działa m.in. w Sektorowej Radzie ds. Kompetencji – Motoryzacja i Elektromobilność.

Bogusław Satława ukończył Wydział Mechaniki Precyzyjnej na Politechnice Kijowskiej z tytułem magister inżynier mechanik, Studia Podyplomowe Ekonomika i Zarządzanie Menedżerskie na Politechnice Częstochowskiej oraz Akademię Zarządzania Strategicznego realizowaną przez Francuski Instytut Gospodarczy Polska.


Bartosz Mielecki

Dyrektor Zarządzający
Polska Grupa Motoryzacyjna

Współtworzył i od 2016 roku kieruje pierwszym w Polsce stowarzyszeniem, zrzeszającym wyłącznie polskich producentów części i akcesoriów motoryzacyjnych. Jest uznanym ekspertem, znakomicie znającym branżę polskich producentów części i komponentów. Od 2019 roku stoi na czele konsorcjum utworzonego przez kilku polskich producentów części motoryzacyjnych, które eksportuje polskie części samochodowe do Afryki i na Bliski Wschód.

Jest doświadczonym menadżerem. Wdrażał w Polsce programy edukacyjne finansowane ze środków europejskich oraz norweski program grantowy dla organizacji pozarządowych, współtworzył i przez wiele lat prowadził wielokrotnie nagradzaną fundację korporacyjną Totalizatora Sportowego, był członkiem zarządu Forum Darczyńców w Polsce.

Bartosz Mielecki ukończył Wydział Prawa na Uniwersytecie Warszawskim i studia Executive MBA na Oxford Brookes University.


 

Print Friendly, PDF & Email