Misja gospodarcza do Japonii w ramach projektu REC-N-COMP

W dniach 15-19 maja odbyła się misja gospodarcza Polskiej Grupy Motoryzacyjnej do Japonii w ramach projektu REC-N-COMP. Uczestniczyło w niej 5 klastrów i 6 firm (w tym 2 członków PGM). Podczas misji odwiedzilismy japońskie firmy oraz wzięlismy udział w targach branżowych Targach Multi Functional Materials Week w Osace.

Misja była doskonałą okazją dla firm z sektora kompozytów opartych na materiałach pochodzących z recyklingu do nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

Uczestnikami misji z Polski byli przedstawiciele firm TC3 Sp. z o.o., która specjalizuje się w produkcji ultralekkich kompozytów wielowarstwowych oraz MAGNETIX Lamination Sp. z o.o. Sp. k., która świadczy usługi klejenia tekstyliów, oraz przedstawiciel Polskiej Grupy Motoryzacyjnej.

Delegacja miała okazję odwiedzić Targi Multi Functional Materials Week, w ramach których odbywały się 2 imprezy towarzyszące: Sustainable Materials Expo – poświęcona innowacyjnym materiałom z recyklingu i opartym na biologii oraz Plastic Japan – skupiająca się na tworzywach sztucznych i kompozytach. Było to ważne wydarzenie, które umożliwiło nawiązanie kontaktów biznesowych i wymianę wiedzy z ekspertami z całego świata.

Misja gospodarcza do Japonii była częścią projektu REC-N-COMP, mającego na celu internacjonalizację europejskich małych i średnich przedsiębiorstw (MSP) w dziedzinie kompozytów pochodzących z recyklingu. Projekt otrzymał dofinansowanie z Komisji Europejskiej w ramach programu COSME i skupia się na sektorach motoryzacyjnym, tekstylnym (odzieżowym) i meblarskim.

 

Print Friendly, PDF & Email