Spotkanie członków PGM z ekspertem CRIDO ws. programu Polski Ład

12 stycznia 2022 Posted in Aktualności, Członkowie, Inne, Partnerzy, Webinaria/Szkolenia

Wraz z nadejściem Nowego Roku 2022 zaczął obowiązywać program rządowy Polski Ład. W odpowiedzi na prośbę członków Grupy Roboczej PGM ds. Zasobów Ludzkich, zorganizowaliśmy spotkanie z p. Michałem Wodnickim – ekspertem i partnerem w zespole Human Advisory Services w firmie doradczej CRIDO Taxand (członek klastra PGM).

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele firm: FA KROSNO, NG PLAST, RST ROZTOCZE, SIEROSŁAWSKI GROUP, PZL SĘDZISZÓW, SPLAST, NOVOL, MAGNETIX, TIP-TOPOL, ŁUKASIEWICZ – PIMOT.

Tematem, który wzbudził najwięcej kontrowersji wśród uczestników spotkania, był prawidłowy sposób interpretacji oraz stosowania rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 7 stycznia 2022 r. ws. przedłużenia terminów poboru i przekazania przez niektórych płatników zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych (https://www.podatki.gov.pl/wyjasnienia/nowe-zasady-rozliczania-zaliczek).

Dodatkowo omówiono także tematy:

  • zmiany systemowe PIT i w zakresie ubezpieczeń,
  • zmiany dla pracowników, zleceniobiorców i członków zarządów,
  • zmiany dla przedsiębiorców (B2B) i innych wybranych form prawnych.

W drugiej części spotkania ekspert odniósł się do wszystkich pytań przekazanych mu przed spotkaniem przez członków Grupy Roboczej, a także do większości pytań zadanych mu w trakcie spotkania.

To było naprawdę ciekawe i pełne merytoryki spotkanie.
Już niebawem kolejne spotkania z ekspertami!

Print Friendly, PDF & Email