Pierwsze spotkania grup roboczych PGM w Nowym Roku!

14 stycznia 2022 Posted in Aktualności, Członkowie, Inne

Grupy robocze działające przy Polskiej Grupie Motoryzacyjnej wróciły do pracy po przerwie świątecznej. W Nowy Rok zespoły weszły z nową energią oraz nowymi pomysłami.

Pierwsza wystartowała Grupa Robocza ds. Zasobów Ludzkich, która pochyliła się nad tematyką związaną z nowym rządowym programem Polski Ład. W tej tematyce doświadczenie to niestety jeszcze kwestia deficytowa, ale wymiana informacji pozwoliła na wspólne znalezienie odpowiedzi na kilka kluczowych pytań i wątpliwości. Dodatkowo w ramach wsparcia dla przedsiębiorców Polska Grupa Motoryzacyjna zorganizowała spotkanie z ekspertem CRIDO Taxand, który zgłębił ten istotny temat oraz odpowiedział na większość pytań związanych z programem Polski Ład.

Na kolejne spotkanie Grupa ds. Zasobów Ludzkich w ramach programu „Dzielimy się wiedzą” zaplanowała omówienie tematyki pracy zdalnej w dobie pandemii na przykładzie dobrych praktyk stosowanych w firmie FA Krosno. Podczas spotkania dokonamy wyboru optymalnych rozwiązań związanych ze skuteczną komunikacją oraz sposobami kontroli procesu pracy zdalnej, ale także poruszymy aspekt  socjalizacji pracownika z firmą po nabraniu dystansu covidowego w trakcie pracy zdalnej.

Kolejną grupą, która zameldowała swoją gotowość do pracy w Nowym Roku była Grupa Robocza PGM ds. Ochrony Środowiska. Uczestnicy spotkania dyskutowali na temat sprawozdań, jakie firmy muszą przygotować w najbliższym okresie, ale znalazł się również czas na poruszenie tematów dotyczących:

  • zmian w ustawie o opakowaniach od 1 stycznia 2022 r.,
  • rodzaju opakowania / produktów w opakowaniach, które członkowie PGM wprowadzają na rynek (jednomateriałowe, wielomateriałowe po środkach niebezpiecznych),
  • metod zapewnienia realizacji założonego poziomu recyklingu (odzysku),
  • współpracy z organizacjami odzysku,
  • pomocy DE MINIMIS,
  • dokumentów DPR (DPO).

Dodatkowo, w celu szybkiej wymiany informacji wewnątrz GR ds. Ochrony Środowiska, rozpoczęliśmy testowanie aplikacji za pomocą której chcemy wspierać się wzajemnie w codziennych sprawach oraz problemach, z którymi indywidualnie czasami trudno sobie poradzić.

Jako trzecia uruchomiła się grupa Grupa Robocza PGM ds. Zakupów, która na swoim pierwszym w tym roku spotkaniu omówiła wskaźniki używane do monitorowania optymalnego wykonania pracy – KPI. Dyskutowano również nad sposobem połączenia części wskaźników z systemami premiowania (miesięczne i roczne). Aktualnie grupa będzie pracowała nad zebraniem wszystkich istotnych danych związanych z powyższą tematyką i na kolejnym spotkaniu wrócimy do szerszego omówienia tego tematu. Kolejne spotkanie to również powrót do tematu transportu krajowego i międzynarodowego.

Standardowo podsumowano również sytuację na rynku surowców:

  • papier,
  • tworzywa sztuczne,
  • stal i aluminium.

Wszystkich członków Polskiej Grupy Motoryzacyjnej, zapraszamy do prac w ramach grup roboczych!

Przed nami wiele wyzwań, ale jak pokazał poprzedni rok, pracując w grupach roboczych jesteśmy w stanie stworzyć naprawdę efektywną i przyjazną przestrzeń do wymiany doświadczeń, co w rezultacie pozytywnie przekłada się na codzienną pracę.

Print Friendly, PDF & Email