Członkowie PGM u Prezydenta RP, konferencja „Technologie przyszłości – ELEKTROMOBILNOŚĆ”

17 stycznia 2018 Posted in Aktualności, Konferencje, Partnerzy

Odbywająca się w Pałacu Prezydenta RP konferencja „Technologie przyszłości – ELEKTROMOBILNOŚĆ” była okazją do spotkania członków PGM z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą.


Od lewej stoją: Bartosz Mielecki (dyrektor PGM), Karol Zielonka (p.o. dyrektora PIMOT, v-ce prezes PGM), dr inż. Jan Pąprowicz (właściciel EKO KARPATY), Kazimierz Pelczar (współwłaściciel PELMET), Andrzej Duda (Prezydent RP), Adam Sikorski (prezes PZL Sędziszów SA, prezes PGM), Aneta Gorszwa (prezes MAGNETIX GORSZWA), Jakub Kowalski (prezes SKB DRIVE TECH SA), Ryszard Ginter (właściciel RETNIG). Fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP

Wszyscy członkowie Polskiej Grupy Motoryzacyjnej zostali zaproszeni do udziału w konferencji zorganizowanej przez Prezydenta RP pt. „Technologie przyszłości – ELEKTROMOBILNOŚĆ”.

Konferencja była drugim spotkaniem ekspertów w ramach cyklu poświęconego kluczowym technologiom jutra.

W swoim wystąpieniu Prezydent Duda podkreślił swoje zaangażowanie i wsparcie dla rozwoju polskich firm aktywnych w tej branży. Zwrócił uwagę na ogromny potencjał, jaki mamy w kraju. Mówił, że jeżeli Polska ma być państwem innowacyjnym, jeżeli mamy być państwem, w którym gospodarka rozwija się rzeczywiście dynamicznie, konkurując z gospodarkami światowymi, musimy produkować w Polsce dobra wysoko przetworzone.

My wykorzystaliśmy to spotkanie do bezpośredniej rozmowy z Panem Prezydentem i zaprezentowania mu naszej grupy. Prezydent pogratulował idei samoorganizowania się polskich przedsiębiorstw i obiecał wsparcie. Powiedział, że w Polsce potrzebni są silni, dobrze zorganizowani partnerzy – zarówno dla dużych koncernów międzynarodowych, jak i dla administracji publicznej. Tym bardziej dziś, w czasie dokonującej się rewolucji w przemyśle motoryzacyjnym. Bo przecież współpracując w grupie można osiągnąć znacznie więcej niż samemu.

Była to też okazja, by w PGM-owym gronie porozmawiać o najbliższych planach. Było tak pozytywnie i konstruktywnie, że w trakcie luźnych rozmów urodziły się koncepcje na conajmniej 4 nowe, bardzo konkretne wspólne projekty.

Fot. (1,2,9,12,13) Krzysztof Sitkowski / KPRP
Fot. (3,4,5,6,7,8,10,11,14) Bartosz Mielecki

Print Friendly, PDF & Email