Szkolenie CharIN nt. standardów szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych

25 lutego 2019 Posted in Aktualności, Członkowie, Konferencje, Partnerzy
Dzięki współpracy Polskiej Grupy Motoryzacyjnej z organizacją CharIN e.v., przedstawiciel naszej organizacji miał możliwość na preferencyjnych warunkach wziąć udział w szkoleniu nt. „Training on High Power Charging Standards and Cable Technology” w Berlinie.

Było to pierwsze szkolenie zorganizowane przez CharIN Academy na temat standardów ładowania i technologii kabli wysokiej mocy. Szkolenie odbyło się w dn. 22 lutego 2019 r. w Berlinie.

W ramach warsztatów uczestnicy mieli możliwość uzyskać pogłębione informacje na temat ładowania wysokiej mocy i technologii chłodzenia przewodów i były oparte na case studies. Osobą prowadzącą był Marc-André Beck – znany ekspert w dziedzinie chłodzonych kabli. W programie szkolenia znalazły się m.in.:

   • Przegląd norm dotyczących ładowania dużej mocy
   • Istniejące techniki chłodzenia
   • Ograniczenia techniczne systemów
   • Scenariusze przypadków awarii
   • Harmonogram publikacji powiązanych standardów

Grupą docelową tego szkolenia byli inżynierowie, personel techniczny, a także menedżerowie (z ekspozycją techniczną), zainteresowani poszerzeniem swojej wiedzy w dziedzinie technologii ładowania dużej mocy.

Organizatorem szkolenia była organizacja Charging Interface Initiative e. V. – w skrócie CharIN e. V., która jest zarejestrowanym stowarzyszeniem założonym przez Audi, BMW, Daimler, Mennekes, Opel, Phoenix Contact, Porsche, TÜV SÜD i Volkswagen, z siedzibą w Berlinie.  Jej trzy główne cele to:

   1. opracowanie i ustanowienie Combined Charging System (CCS) jako standardu ładowania wszelkiego rodzaju pojazdów elektrycznych zasilanych z baterii,
   2. opracowanie wymagań dotyczących ewolucji norm związanych z opłatami i opracowanie systemu certyfikacji do stosowania przez producentów wdrażających CCS w swoich produktach,
   3. promowanie standardu CCS na całym świecie.

Z ramienia PGM w szkoleniu wziął udział przedstawiciel Przemysłowego Instytutu Motoryzacji – mgr inż. Tomasz Detka, Kierownik Zakładu Elektromobilności PIMOT.

Print Friendly, PDF & Email