Spotkanie PGM w świecie SMART FACTORY

Ok. 30 osób z 15 firm zrzeszonych w PGM wzięło udział w spotkaniu w firmie Balluff we Wrocławiu. Przez ponad 5 godzin poznawaliśmy nowoczesne technologie Przemysłu 4.0, takie jak np. IO Link czy One Sensor i możliwości ich zastosowania w praktyce przedsiębiorstw produkcyjnych z branży motoryzacyjnej – nie tylko tych dużych i zaawansowanych technologicznie.

W ocenie uczestników spotkanie było b. wartościowe i pozwoliło z innej perspektywy spojrzeć na wdrożone u nich systemy. Gospodarze dzielili się z uczestnikami rozmaitymi praktycznymi ciekawostkami technologicznymi i zaprezentowali możliwości jakie wynikają ze współpracy z Hubami Innowacji Cyfrowych (Digital Innovation Hub).

Przy okazji poruszaliśmy też tematy poboczne, ale blisko związane z wdrażaniem Przemysłu 4.0, takie jak zarządzanie zmianą w organizacji, czy nowoczesna aranżacja biura, która sprzyja kreatywności.

Następnym krokiem, na który bardzo czekają członkowie PGM, będą nasze wizyty w firmach które mają już wdrożone technologie Przemysłu 4.0. Pozwoli to nam przyjrzeć się z bliska rzeczywistym wdrożeniom i wymienić doświadczeniami! To już wkrótce!

Print Friendly, PDF & Email