Polsko-Ukraińskie Forum Współpracy Przemysłów Zbrojeniowych

23 czerwca 2022 Posted in Aktualności, Członkowie, Inne, Konferencje, Partnerzy

23 czerwca 2022 r. wzięliśmy udział w Polsko-Ukraińskim Forum Współpracy Przemysłów Zbrojeniowych – wydarzeniu zorganizowanym przez portal Defence24. Z przedstawicielami kluczowych resortów i przedsiębiorstw przemysłu obronnego Polski i Ukrainy, rozmawialiśmy o ograniczeniach wpływających na dynamikę współpracy przemysłów zbrojeniowych Polski i Ukrainy (fiskalnych, celnych, organizacyjnych, społecznych, technologicznych, instytucjonalnych, międzynarodowych, prawnych, itp.), oraz o szansach i możliwościach potencjalnej współpracy przemysłów zbrojeniowych obu państw.

Formuła spotkania Chatham House pozwoliła na otwarte komunikowanie swoich opinii, postulatów.

Głośno powiedzieliśmy o tym, jak bardzo widzimy potrzebę usprawnienia przepływu informacji pomiędzy polskim przemysłem obronnym a rodzimymi prywatnymi przedsiębiorstwami. Bez znajomości potrzeb dostawców uzbrojenia nasze kompetencje nie będą efektywnie wykorzystywane.

Nasza opinia nie była odosobniona – inni uczestnicy spotkania – przedstawiciele prywatnych firm, też zwracali na to uwagę.

W spotkaniu Polska Grupa Motoryzacyjna była reprezentowana przez dyrektora Bartosza Mieleckiego oraz 2 przedstawicieli firm z PGM, które rozwijają współpracę z przemysłem obronnym – INTAP Advanced Technology oraz EFT Group (Equipment For Trailers).

Print Friendly, PDF & Email