9. spotkanie członków Polskiej Grupy Motoryzacyjnej

28 października 2019 Posted in Aktualności

W dniach 21 i 22 października w miejscowości Komorniki koło Poznania po raz kolejny spotkali się członkowie Polskiej Grupy Motoryzacyjnej. Tym razem gospodarzem spotkania była firma NOVOL sp. z o.o. (www.novol.com) – jeden z członków PGM. NOVOL jest największym polskim producentem materiałów dla lakiernictwa samochodowego. Roczna produkcja sięga 18 200 ton, z czego 13 000 ton jest eksportowane do prawie 50 krajów. Aktualnie NOVOL zatrudnia 446 osób, a przychody za zakończony rok obrotowy wyniosły prawie 276 mln zł.

Podczas spotkania prezesi i właściciele firm wymieniali się doświadczeniami, rozmawiali o możliwościach współpracy oraz o wspólnej marce PGM, pod którą kilku członków już wkrótce zacznie oferować swoje produkty na niektórych zagranicznych rynkach.

„To kolejne bardzo dobre spotkanie, na którym jak zwykle rozmawialiśmy o synergiach handlowych między naszymi członkami i pomysłach na konkretną współpracę” – mówi Bartosz Mielecki, Dyrektor Zarządzający PGM. ”Największe zainteresowanie budził projekt wspólnego oferowania produktów pod marką PGM.  W tym celu powołujemy specjalną spółkę PGM Automotive do której będzie mógł dołączyć każdy członek zainteresowany wejściem ze swoimi produktami na zagraniczne rynki, na których do tej pory nie był obecny” – dodaje Mielecki.

Jednym z elementów spotkania było zwiedzanie nowoczesnego laboratorium badawczo-rozwojowego gospodarza – firmy NOVOL, w którym nie ustają w poszukiwania innowacyjnych rozwiązań z zakresu lakiernictwa samochodowego i przemysłowego, a także budownictwa i szkutnictwa. Plan wizyty obejmował także odwiedziny w fabryce i centrum logistycznym firmy FORTEC, która należy do grupy kapitałowej NOVOL. Członkowie PGM podziwiali tam nowoczesny system wysokiego składowania oraz bardzo zaawansowany technologicznie zakład produkcyjny.

Polska Grupa Motoryzacyjna to ogólnopolska organizacja zrzeszająca polskich producentów części i komponentów do samochodów. Aktualnie zrzeszonych jest ponad 30 firm produkcyjnych, o różnym profilu działania i różnej skali. Grupa cały czas aktywnie poszukuje potencjalnych członków, którzy mogą zasilić swoja wiedzą i doświadczeniem tą prężnie rozwijającą się organizację.

Print Friendly, PDF & Email