Misja gospodarcza do Singapuru w ramach projektu REC-N-COMP

27 września 2023 Posted in Aktualności, Członkowie, Inne, Konferencje, Partnerzy, Targi

W dniach 18-22 września 2023 roku uczestniczyliśmy w misji gospodarczej do Singapuru, która była ostatnią misją wyjazdową w ramach projektu REC-N-COMP. Nasza delegacja, składająca się z przedstawiciela Polskiej Grupy Motoryzacyjnej oraz reprezentanta firmy PPHU MARCUS M.Bartoszek, miała możliwość wzięcia udziału w wielu inspirujących spotkaniach, a także nawiązywania kontaktów biznesowych oraz wymiany wiedzy. W trakcie wyjazdu odwiedziliśmy miejsca i instytucje, które były związane z celem projektu: wspieraniem internacjonalizacji europejskich MŚP w dziedzinie technologii wytwarzania i wykorzystania kompozytów pochodzących z recyklingu.

Mieliśmy okazję uczestniczyć w interesujących wydarzeniach. Wzięliśmy udział w Singapore Design Week, w ramach którego uczestniczyliśmy w spotkaniu networkingowym w National Design Center oraz w targach FIND – Design Fair Asia, gdzie zapoznaliśmy się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie designu, projektowania i technologii.

Kolejnym ważnym punktem było spotkanie z EuroCham (The European Chamber of Commerce) w siedzibie Delegacji Unii Europejskiej w Singapurze, podczas którego omawialiśmy potencjał współpracy europejskich i singapurskich firm oraz inwestowania firm europejskich na rynkach azjatyckich.

Wizyta w Environmental & Water Technology Centre of Innovation (EWTCOI), skupionym na technologiach ochrony środowiska, pomogła nam lepiej zrozumieć trendy w recyklingu. Na koniec wizyty odwiedziliśmy A*Star – Institute of Material Research and Engineering, kluczową jednostkę badawczą w Singapurze, gdzie zdobyliśmy wiedzę na temat badań i projektów instytutu nad materiałami kompozytowymi. Te wizyty pokazały, jak bardzo rozwinięte i daleko wdrożone są technologie oparte na recyklingu w tym kraju.

Wizyta w Singapurze otworzyła nowe perspektywy rozwoju dla naszej działalności w obszarze technologii kompozytowych i recyklingu. Jesteśmy przekonani, że zdobyta wiedza i nawiązane kontakty przyczynią się do dalszego rozwoju naszych firm i pomogą w umocnieniu ich pozycji na międzynarodowych rynkach.

Misja odbyła się w ramach projektu REC-N-COMP. Projekt ma na celu wspieranie internacjonalizacji europejskich MŚP w dziedzinie technologii wytwarzania i wykorzystania kompozytów pochodzących z recyklingu. Jest finansowany przez Komisję Europejską w ramach Programu COSME / Clusters Go International (COS-CLUSINT-2020-3-01).

 

Print Friendly, PDF & Email