Polska Grupa Motoryzacyjna wsparła Polską Izbę Motoryzacji w organizacji XXV Spotkania Dywizji Dostawców. W dniach 25-26 kwietnia 2017 r. w Sędziszowie Małopolskim ponad 30 osób z różnych firm sektora automotive odwiedziło 2 fabryki należące do członków Polskiej Grupy Motoryzacyjnej: PZL Sędziszów SA i Gumat s.j.
Gości powitał Prezes PIM Roman Kantorski, a Prezes Zarządu PZL Sędziszów SA – Adam Sikorski opowiedział o prawie 80-letniej historii i działalności firmy. Po prezentacji uczestnicy udali się do fabryki PZL Sędziszów, gdzie mieli okazję zobaczyć produkcję filtrów powietrza, oleju, paliwa, kabinowych, hydraulicznych oraz osuszaczy powietrza oraz należący do fabryki ośrodek badawczo-rozwojowy, w którym od 1960 roku są prowadzone regularne testy i kontrole wszystkich filtrów.
Drugiego dnia uczestnicy odwiedzili fabrykę firmy GUMAT Róg, Pawlikowski Spółka Jawna, która specjalizuje się w produkcji gumowych i gumowo-metalowych uszczelnień technicznych produkowanych w bardzo szerokim zakresie rozmiarowym i materiałowym, o szerokim zastosowaniu w wielu branżach, m.in. w motoryzacji, budownictwie, maszynach rolniczych, armaturze sanitarnej, gazowej i chemicznej oraz artykułach gospodarstwa domowego i przemyśle maszynowym. Rodzinną firmę zaprezentowali współwłaściciel – Jacek Pawlikowski i jego syn – Michał Pawlikowski.
Wartością dodaną spotkania było seminarium z udziałem ekspertów. Przedstawiciel firmy Simon-Kucher & Partners, Artur Staniec, przedstawił wyniki ostatniego badania „Global Pricing Study 2016”, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki branży motoryzacyjnej. Ekspert zaprezentował rekomendacje dla firm z tej branży m.in. w aspekcie przeciwstawiania się przez nie presji cenowej, szukania możliwości generowania dodatkowych zysków oraz sposobów wdrażania podwyżek cen, by nie tylko kompensowały rosnące koszty, ale i zapewniały firmom rentowność. W drugiej części seminarium Bogusława Mazurek i Piotr Gadzinowski z Crido Taxand zaprezentowali praktyczne aspekty funduszy unijnych i ulg podatkowych na działania o charakterze badawczo-rozwojowym (B&R).
Spotkanie w gronie przedstawicieli rożnych fabryk i firm z branży automotive było znakomitą okazją do inspirowania się, zawiązywania nowych znajomości i szukania obszarów do współpracy z innymi firmami.