Druga wizyta studyjna PGM, Tomaszów Lubelski

9 marca 2017 roku odbyła się kolejna wizyta studyjna członków PGM w polskich fabrykach motoryzacyjnych. Wzięło w niej udział 24 przedstawicieli firm produkcyjnych – właścicieli i prezesów fabryk motoryzacyjnych, konstruktorów i technologów, dyrektorów produkcji, badań, zakupów i rozwoju.

Tym razem uczestnicy poznali bardzo prężnie rozwijające się firmy Roztocze ZUP Roman Rak i WSK Tomaszów Lubelski. Obie firmy specjalizują się w produkcji motoryzacyjnej, lotniczej, dla przemysłu morskiego, maszynowego, kolejnictwa oraz branży transportowej. Odnoszą wiele sukcesów, a do tego są największymi zakładami pracy w powiecie tomaszowskim. Zaprezentowane zostały też możliwości współpracy z innymi podmiotami z ich grupy kapitałowej – SLC Automation Sp. z o.o., Tomaszów Lub., Zakład Wyrobów Galanteryjnych Sp. z o.o. z Lubaczowa oraz Fundacja „Parasol Roztocza”.

Była to znakomita okazja do podejrzenia jak inni w praktyce wdrażają procesy i technologie, zainspirowania się stosowanymi rozwiązaniami oraz wymiany pomysłów na wspólne przedsięwzięcia biznesowe.

Ze szczególnym zainteresowaniem wśród uczestników wizyty spotkała się prezentacja o Fundacji „Parasol Roztocza”, przeprowadzona przez jej prezes – p. Wiolettę Kozyrę. Jak się okazało, RST Roztocze to nie tylko wielki przemysł – to także poważna odpowiedzialność za całe otoczenie fabryki i Tomaszowa Lub. Blisko 2 lata temu firma powołała swoją fundację, która teraz pomaga chorym dzieciom pracowników fabryki, promuje wolontariat pracowniczy, wspiera lokalnych utalentowanych sportowców i podejmuje wiele innych ciekawych inicjatyw.

Wkrótce odbędą się kolejne wizyty.

Print Friendly, PDF & Email