Adam Sikorski

Pomysłodawca, założyciel i Prezes Zarządu
Polska Grupa Motoryzacyjna

Adam Sikorski jest Przewodniczącym Rady Nadzorczej i głównym udziałowcem firmy PZL Sędziszów S.A. – wiodącego, krajowego producenta filtrów dla motoryzacji.

Od 1992 roku rozwija także Grupę Kapitałową UNIMOT, która jest niezależnym importerem paliw płynnych i gazowych. W latach 1999 – 2007 zarządzał spółką UNIMOT Truck, która zajmowała się sprzedażą i serwisem samochodów ciężarowych oraz równocześnie była regionalnym przedstawicielem firmy Scania w Polsce.

Adam Sikorski jest absolwentem kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze na Akademii Polonijnej w Częstochowie. Ukończył studia podyplomowe Executive MBA, a w 2013 r. otrzymał dyplom Executive Doctor of Business Administration – EDBA w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. W 2016 roku powołał do życia Stowarzyszenie Polska Grupa Motoryzacyjna, które zrzesza polskich producentów części motoryzacyjnych.


dr inż. Karol Zielonka

Wiceprezes Zarządu
Polska Grupa Motoryzacyjna

Karol Zielonka jest Zastępcą Dyrektora ds. Badawczych w Sieci Badawczej Łukasiewicz ­ Przemysłowym Instytucie Motoryzacji (Łukasiewicz – PIMOT) w Warszawie, gdzie kieruje zespołem Laboratoriów Badawczych.

Jest głównym wykonawcą oraz kierownikiem krajowych i międzynarodowych projektów badawczych w zakresie części pojazdów oraz bezpieczeństwa pasażerów i konstrukcji m.in. lekkich pojazdów elektrycznych. Autor międzynarodowych patentów oraz naukowych publikacji w obszarze motoryzacji.

Karol Zielonka jest Absolwentem Politechniki Radomskiej oraz Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie.

 


Krzysztof Frelek

Członek Zarządu
Polska Grupa Motoryzacyjna

Krzysztof Frelek jest współwłaścicielem i wiceprezesem FA Krosno SA, polskiego producenta sprężyn gazowych. Produkty firmy są stosowane przez globalnych producentów samochodów i ciężarówek, dostawców Tier-1 oraz znajdują się w ofercie dużych dystrybutorów części zamiennych.

W europejskiej branży automotive pracuje od ponad 20 lat. Od 2006 roku z sukcesem współzarządza FA Krosno gdzie nadzoruje pracę działów B+R, sprzedaży, zakupów oraz finansów. Wcześniej przez 6 lat zarządzał oddziałem aftermaket firmy Delphi w Europie Wschodniej. W tym czasie skonsolidował różne działania firmy na rynku części zamiennych w jeden dział i przekształcił go w jednego z czołowych dostawców CEE.

Krzysztof Frelek jest absolwentem University of Maryland Robert H. Smith Business School (Master of Business Administration) oraz New York State University (Bachelor of Science in Finance).


Bogusław Satława

Ekspert
Polska Grupa Motoryzacyjna

Bogusław Satława jest Członkiem Rady Nadzorczej UNIMOT S.A., Członkiem Zarządu UNIMOT Express Sp. z o.o. oraz Członkiem Zarządu UNIMOT Truck Sp. z o.o. W Grupie UNIMOT odpowiada m.in. za wdrażanie koncepcji rozwoju spółki, kreowanie polityki sprzedażowej, cenowej i marketingowej, kierowanie pracą przedstawicieli handlowych, analizy i monitorowanie danych rynkowych dotyczących konkurencji, koordynowanie pracy podległych działów (sprzedaż i serwis samochodów ciężarowych), planowanie i nadzór nad realizacją budżetów podległych działów, realizację strategii sprzedaży na obszarze działania dealera. Działa m.in. w Sektorowej Radzie ds. Kompetencji – Motoryzacja i Elektromobilność, Wschodnim Sojuszu Motoryzacyjnym oraz Podkarpackim Klubie Biznesu.

Bogusław Satława ukończył Wydział Mechaniki Precyzyjnej na Politechnice Kijowskiej z tytułem magister inżynier mechanik, był również nauczycielem akademickim na Politechnice Częstochowskiej.


Bartosz Mielecki

Dyrektor Zarządzający
Polska Grupa Motoryzacyjna

Współtworzył i od 2016 roku kieruje pierwszym w Polsce stowarzyszeniem, zrzeszającym wyłącznie polskich producentów części i akcesoriów motoryzacyjnych. Jest uznanym ekspertem, znakomicie znającym branżę polskich producentów części i komponentów. Od 2019 roku stoi na czele konsorcjum utworzonego przez kilku polskich producentów części motoryzacyjnych, które eksportuje polskie części samochodowe do Afryki i na Bliski Wschód.

Jest doświadczonym menadżerem. Wdrażał w Polsce programy edukacyjne finansowane ze środków europejskich oraz norweski program grantowy dla organizacji pozarządowych, współtworzył i przez wiele lat prowadził wielokrotnie nagradzaną fundację korporacyjną Totalizatora Sportowego, był członkiem zarządu Forum Darczyńców w Polsce.

Bartosz mielecki ukończył Wydział Prawa na Uniwersytecie Warszawskim i studia Executive MBA na Oxford Brookes University.

 


Paweł Włodarski

Dyrektor Programowy
Polska Grupa Motoryzacyjna

Paweł Włodarski pełni funkcję Dyrektora Programowego w Stowarzyszeniu Polska Grupa Motoryzacyjna (PGM). Od ponad 20 lat pracuje dla branży motoryzacyjnej gdzie w ostatnich latach z powodzeniem kierował zarówno obszarami jak i zakładami produkcyjnymi. Współpracował m.in. z firmami: Takata-Petri, Toyota Motor Manufacturing Poland, Poland Smelting Technologies, PGO.

Wspólnie z prowadzonymi zespołami trzykrotny laureat międzynarodowej nagrody DEKRA Award dla najbardziej innowacyjnej, bezpiecznej oraz ekologicznej firmy branży automotive w Polsce.

Paweł Włodarski jest m.in. absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz technicznych programów szkoleniowych organizowanych przez rząd japoński we współpracy z Toyota Motor Corporation. Ukończył kierunki związane z zarządzaniem produkcją, logistyką, zasobami ludzkimi oraz przemysłem motoryzacyjnym.


Bogdan Kępka

Manager ds. projektów B+R
Polska Grupa Motoryzacyjna

Bogdan Kępka pełni funkcję Menadżera ds. projektów B+R w Stowarzyszeniu Polska Grupa Motoryzacyjna (PGM). Od 2003 roku zajmuje się tematyką klasteringu w Polsce. Uczestniczył w wielu projektach szkoleniowych i doradczych związanych tworzeniem, planowaniem strategicznym oraz zarządzaniem operacyjnym wielu polskich klastrów. Współuczestniczył w projektach benchmarkingu klastrów.

Specjalizuje się od 2012 roku w doradztwie związanym z tworzeniem i realizacją projektów innowacyjnych dla firm z wielu sektorów gospodarki, w tym sektora motoryzacji. W obszarze zainteresowań pozostają też projekty badawczo-rozwojowe, realizowane w partnerstwach biznesu i nauki, a zwłaszcza projekty związane z ekoinnowacjami, recyklingiem oraz zagospodarowaniem odpadów w przemyśle motoryzacyjnym w ramach gospodarki obiegu zamkniętego.

Bogdan Kępka jest współautorem wielu publikacji związanych z klastrami oraz ekoinnowacjami.


 

Print Friendly, PDF & Email