Umowa o współpracy z Klastrem Silesia Automotive & Advanced Manufacturing (SA&AM)

12 kwietnia 2019 Posted in Aktualności, Członkowie, Konferencje, Partnerzy
Polska Grupa Motoryzacyjna podpisała umowę o współpracy z prężnie działającym śląskim klastrem motoryzacyjnym – Silesia Automotive & Advanced Manufacturing (SA&AM). To jedna z najsilniejszych organizacji w polskiej branży motoryzacyjnej. 

Klaster Silesia Automotive & Advanced Manufacturing zrzesza ponad 100 producentów części i komponentów, w tym wiele zlokalizowanych w Polsce fabryk globalnych koncernów, dostarczających produkty zarówno na pierwszy montaż OE jak i na rynek części zamiennych. Wśród członków SA&AM jest także wielu dostawców nowoczesnych technologii produkcji.

Wśród członków obu klastrów są firmy, które należą do obu organizacji.

Podpisana kilka dni temu umowa o współpracy pomiędzy Klastrem SA&AM i PGM zakłada wymianę doświadczeń pomiędzy naszymi inicjatywami, angażowanie się członków we wspólne wydarzenia.

Przedstawiciele firm zrzeszonych w PGM mieli już okazję do uczestniczenia w warsztatach Klastra Silesia Automotive & Advanced Manufacturing, realizowanych w ramach projektu EACN – Europejska sieć klastrów motoryzacyjnych na rzecz wspólnych inwestycji w modernizację przemysłową.

Jakkolwiek PGM zrzesza wyłącznie polskich producentów z branży motoryzacyjnej, to znacznie szerzej patrzymy na to, co się dzieje w naszej branży i znacznie szerzej szukamy partnerów do współpracy.

Nie postrzegamy ich jako konkurencji, ale widzimy wiele potencjalnych płaszczyzn współpracy. Dlatego, poprzez nawiązanie kontaktów z Klastrem Silesia Automotive & Advanced Manufacturing, realizujemy część naszych działań statutowych. Nie ograniczamy się w nich tylko do biznesu – efektywną dla obu stron formą współpracy będzie także wymiana doświadczeń, wspólne projekty i szkolenia. Docelowo, działania te wzmocnią pozycję Polski w branży motoryzacyjnej.

Print Friendly, PDF & Email