Trzecia wizyta studyjna PGM – Radomsko

Kolejna okazja do spotkania członków Polskiej Grupy Motoryzacyjnej to była wizyta studyjna w SKB Drive Tech SA w Radomsku. 13 września br. w Radomsku spotkało się 30 osób z 16 firm. Głównym punktem programu była prezentacja i zwiedzanie fabryki, która w ostatnim czasie dołączyła do organizacji. Zaprezentowali się też nowi członkowie oraz dwie firmy, które dopiero przymierzają się do przystąpienia do PGM.

Spotkanie jednak zaczęliśmy od przedstawienia podsumowania podjętych przez PGM działań w pierwszych 10 miesięcy funkcjonowania organizacji. Prezentacja została przeprowadzona przez Adama Sikorskiego – Prezesa PGM oraz Bartosza Mieleckiego – Dyrektora Zarządzającego Stowarzyszenia.

Uczestnicy wzięli też udział w ciekawym warsztacie poprowadzonym przez p. Annę Dratwa z firmy Sudhara Polska, która opowiedziała o tym jak skutecznie nawiązywać i rozwijać współpracę ze światowymi koncernami motoryzacyjnymi. Pani Dorota Pyszniak i Pan Dariusz Duda z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu zaprezentowali narzędzia wsparcia, jakimi dysponują podmioty z grupy Polskiego Funduszu Rozwoju dla polskich przedsiębiorstw zainteresowanych eksportowaniem swoich produktów.

Spotkanie było też znakomitą okazją, by członkowie mogli wymienić się pomysłami jak sprawnie i korzystnie dla wszystkich zorganizować grupy zakupowe w ramach PGM.

W gronie uczestników byli przede wszystkim właściciele i prezesi fabryk motoryzacyjnych, ale też i dyrektorzy zakładów, dyrektorzy produkcji, dyrektorzy logistyki, kierownicy badań i rozwoju, działów technicznych, oraz osoby odpowiedzialne za rozwój dostawców.

Wkrótce odbędą się kolejne wizyty.

Print Friendly, PDF & Email