Spotkanie projektu REC-N-COMP we Włoszech (27-29.11.2023)

1 grudnia 2023 Posted in Aktualności, Partnerzy, Wizyty studyjne

W dniach 27-29 listopada 2023 r. uczestniczyliśmy w kolejnym spotkaniu projektowym w ramach projektu REC-N-COMP. Tym razem na zaproszenie uczestniczącego w projekcie klastra Cluster Legno Arredo odwiedziliśmy region Friuli-Wenecja Julijska w północno-wschodnich Włoszech.

Wzięliśmy udział w spotkaniu konsorcjum projektu, a przy okazji zgłębiliśmy tematykę ekodesignu, zrównoważonego rozwoju oraz innowacyjnych technologii wytwarzania mebli. Inspirację mogliśmy czerpać od lokalnych firm takich jak Crassevig Company i Santalucia Mobili. Zwiedziliśmy ich zakłady produkcyjne, poznając najnowsze rozwiązania i trendy.

Odwiedziliśmy również dwa Centra Innowacyjności: Ekodesignu i Zrównoważonego Rozwoju w Manzano, a także Technologii dla Mebli i Paneli w Brugnera. Innowacyjne rozwiązania wykorzystywane w tych centrach były bardzo inspirujące dla uczestników spotkania.

Dziękujemy gospodarzom za ciepłe przyjęcie oraz inspirujące rozmowy! To było niesamowite doświadczenie, które dodatkowo poszerzyło naszą wiedzę i perspektywę w obszarze ekologii, recyklingu i innowacji.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu REC-N-COMP. Ma on na celu wspieranie internacjonalizacji europejskich MŚP w dziedzinie technologii wytwarzania i wykorzystania kompozytów pochodzących z recyklingu.

W projekcie uczestniczą klastry:

Jest on finansowany przez Komisję Europejską w ramach Programu COSME / Clusters Go International (COS-CLUSINT-2020-3-01).

 

Print Friendly, PDF & Email