Spotkanie projektu REC-N-COMP w Łodzi (18-20 lipca 2023)

23 lipca 2023 Posted in Aktualności, Konferencje, Partnerzy, Wizyty studyjne

W dn. 18-20 lipca 2023 odbyło się spotkanie projektu REC-N-COMP w Łodzi. Tym razem to PGM był gospodarzem spotkania, w którym uczestniczyli przedstawiciele klastrów z zagranicy, będących uczestnikami projektu. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele klastrów:

19 lipca odwiedziliśmy firmę Intap z Bukowca k. Łodzi – producenta foteli samochodowych: autobusowych, do mikrobusów oraz do pojazdów specjalnych, członka PGMu. Zwiedziliśmy hale produkcyjne firmy i zapoznaliśmy się z ich produktami. Ponadto odbyło się tam spotkanie projektu, podczas którego podsumowywaliśmy dotychczasowe działania projektu, a także zaplanowaliśmy następną misję gospodarczą, która ma się odbyć w Singapurze. Dziękujemy firmie Intap za gościnne przyjęcie i udostępnienie nam przestrzeni na to spotkanie!

 

20 lipca odwiedziliśmy siedzibę kolejnego członka PGM, firmę MAGNETIX Lamination, producenta specjalistycznych laminatów tekstylnych dla wielu branż. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z produktem firmy, zwiedzić zakład oraz poznać proces produkcji. Dziękujemy firmie MAGNETIX Lamination za gościnne przyjęcie.

Oprócz części merytorycznej zaplanowane były również inne aktywności. Nasi zagraniczni goście mieli możliwość zwiedzenia Warszawy oraz Łodzi, w której zapoznali się z historią miasta i jego przemysłu włókienniczego.

W ramach spotkania odbyły się także kolacje integracyjne, podczas których mieliśmy okazję wymienić się doświadczeniami odnośnie funkcjonowania naszych klastrów, a także zacieśnić relacje.

Dziękujemy za wizytę i do zobaczenia podczas następnych inicjatyw projektu REC-N-COMP!

Projekt REC-N-COMP ma na celu wspieranie internacjonalizacji europejskich MŚP w dziedzinie technologii wytwarzania i wykorzystania kompozytów pochodzących z recyklingu, w sektorach:

  • motoryzacyjnym,
  • tekstylnym (odzieżowym)
  • meblarskim.

Jest finansowany przez Komisję Europejską w ramach Programu COSME / Clusters Go International (COS-CLUSINT-2020-3-01).

Print Friendly, PDF & Email