3 firmy nowymi członkami PGM – SKB Drive Tech, Tip-Topol i Roma

16 sierpnia 2017 Posted in Aktualności, Członkowie


3 firmy nowymi członkami PGM – SKB Drive Tech, Tip-Topol i Roma

W czerwcu i lipcu br. do Polskiej Grupy Motoryzacyjnej przyłączyły się 3 kolejne firmy:

  • SKB Drive Tech SA” z siedzibą w Warszawie i z zakładem produkcyjnym w Radomsku (woj. łódzkie)

Firma oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie zespołów przeniesienia napędu, odlewnictwa żeliwa oraz obróbki metalu. Na potrzeby motoryzacji firma specjalizuje się w produkcji osi i mostów napędowych, zawieszeń niezależnych, reduktorów, przekładni i innych elementów układu jezdnego i przeniesienia napędu. Jest koncesjonowanym dostawcą wyrobów i technologii o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym. Ich oferta obejmuje produkty dla pojazdów górniczych, autobusów i autokarów, ciężarówek, pojazdów wojskowych i inżynieryjnych. Posiada certyfikaty, m.in. ISO 9001, ISO TS 16949 i ISO 14001. Zatrudnia 149 osób, zaś przychody netto za ostatni zakończony rok obrotowy wyniosły 35 mln zł. Prezesem i współwłaścicielem firmy jest pan Jakub Kowalski.

Przedmiotem działalności firmy jest produkcja membran do zawieszeń pneumatycznych pojazdów użytkowych oraz kompleksowego wyposażenia serwisów samochodowych. Firma działa na rynku krajowym i za granicą. Posiada certyfikaty ISO 9001, ISO TS 16949 i ISO 14001. Aktualnie zatrudnia 238 osób, zaś przychody netto za ostatni zakończony rok obrotowy wyniosły 128 mln zł. Tip-Topol to firma rodzinna, a prezesem zarządu jest pan Piotr Borucki.

Przedmiotem działalności firmy jest produkcja wyrobów z kompozytów polimerowo-włóknistych (m.in. elementy zabudowy zewnętrznej i wewnętrznej samochodów specjalistycznych). Posiada certyfikat ISO 9001. Zakład zatrudnia 35 osób, zaś jego przychody netto za ostatni zakończony rok obrotowy wyniosły 5,63 mln zł. Właścicielami firmy są państwo Krystyna i Roman Romanowscy.

Print Friendly, PDF & Email