Firmy „Roztocze ZUP” i „ZPH Tarapata” nowymi członkami PGM

21 lutego 2017 Posted in Aktualności, Członkowie

Z przyjemnością informujemy, że do grona Polskiej Grupy Motoryzacyjnej dołączyły 2 nowe firmy:

  • „Zakład Produkcyjno-Handlowy Jan Tarapata” z siedzibą w Tuszowie Narodowym (woj. podkarpackie)

Firma posiada zakłady produkcyjne w Tuszowie Narodowym i Kolbuszowej, gdzie produkowane są głównie części do zawieszeń takie jak: sworznie zwrotnic, piasty kół, rozpieraki hamulców, dźwignie hamulcowe, ale również nagrzewnice, sprężarki powietrza (produkowane części spełniają normy PIMOTU). Prowadzi też dystrybucję części zamiennych do komunikacji zbiorowej: Komunikacji Miejskiej i Komunikacji Międzymiastowej – części różnych producentów, a także do samochodów ciężarowych – koła, ogumienie, części zawieszeń, itp. Działa od 1979 roku. Zatrudnia 170 osób. Dyrektorem i właścicielem firmy jest pan Jan Tarapata.

  • „Roztocze Zakład Usługowo Produkcyjny Rak Roman” z siedzibą w Tomaszowie Lubelskim (woj. lubelskie)

Przedmiotem działalności jest produkcja zamków, zawiasów, zacisków, systemów zamykania oraz innych części na potrzeby motoryzacji i lotnictwa. Specjalizuje się w następujących procesach technologicznych:
– wtrysk stopów cynku na maszynach gorąco-komorowych,
– przetwórstwo tworzyw sztucznych,
– obróbka skrawaniem na wysoko specjalizowanych obrabiarkach CNC,
– obróbka blach – laser, prasy krawędziowe CNC, spawanie,
– malowanie proszkowe.
Roztocze ZUP dysponuje nowoczesną narzędziownią wraz z biurem konstrukcyjnym, która zajmuje się wykonaniem form wtryskowych do stopów cynku, tworzyw sztucznych, wykrojników, tłoczników. Firma zatrudnia 700 osób, zaś przychody netto za ostatni zakończony rok obrotowy wyniosły 80 mln zł. Właścicielem firmy jest pan Roman Rak.

Print Friendly, PDF & Email