Prezes Roku – Adam Sikorski nagrodzony za osiągnięcia i sukcesy w 2020 roku

26 marca 2021 Posted in Aktualności, Artykuły w internecie, Inne

Adam Sikorski jest pomysłodawcą, założycielem i Prezesem Zarządu Stowarzyszenia Polska Grupa Motoryzacyjna – Krajowego Klastra Kluczowego. Przewodzi także Radzie Nadzorczej i jest głównym udziałowcem firmy PZL Sędziszów S.A. – wiodącego, krajowego producenta filtrów dla motoryzacji. Od roku 1992 rozwija także Grupę Kapitałową UNIMOT, spółkę paliwowo-energetyczną, notowaną na GPW, której aktualnie jest Prezesem.

To właśnie działalność Adama Sikorskiego jako Prezesa spółki akcyjnej UNIMOT została doceniona podczas organizowanego już po raz 27 konkursu przez dziennik ekonomiczny PARKIET. Kapituła konkursu przyznaje corocznie nagrody dla najlepszych osobowości, spółek giełdowych oraz instytucji i organizatorów rynku kapitałowego. Nagroda Byki i Niedźwiedzie w kategorii Prezes Roku powędrowała w tym roku właśnie w ręce Adama Sikorskiego.

Przyznanie nagrody Prezesa Roku to ogromne wyróżnienie dla mnie i całego zespołu grupy UNIMOT. Myślę, że duże znaczenie w osiągnięciu sukcesu i zamknięciu roku 2020 z bardzo dobrym wynikiem miało nasze doświadczenie, elastyczność i sprawność działania, a także ryzyko, którego nie boimy się podejmować. W 2020 udało nam się wykorzystać szanse rynkowe i z sukcesem odnaleźć w tym zmiennym, pandemicznym otoczeniu

– podsumował Adam Sikorski

Serdecznie gratulujemy wyróżnienia Panie Prezesie
Zespół PGM

Print Friendly, PDF & Email