PGM uczestnikiem misji gospodarczej branży motoryzacyjnej z Podkarpacia do Graz (Austria)

W dniu 2. marca 2017 roku przedstawiciele Polskiej Grupy Motoryzacyjnej wzięli udział w misji gospodarczej do Graz w Austrii. Inicjatorem misji branży motoryzacyjnej był marszałek woj. podkarpackiego, zaś pretekstem do jej zorganizowania – powołanie nowego konsula honorowego w Graz – pana Manfreda Kainz’a – właściciela firmy TCM (dostawca narzędzi do obróbki skrawaniem, jest obecna i w Polsce) i założyciela klastra motoryzacyjnego w Styrii (ACstyria Autocluster). M. Kainz jest osobą bardzo aktywną, doskonale zna środowisko przedsiębiorców w regionie Styrii, a w szczególności z branży motoryzacyjnej i jest bardzo przychylny Polsce i Polakom.

Szczególnie ciekawe dla nas były spotkania z osobami zarządzającymi ACstyria Autocluster. Jest to prężna organizacja, która zrzesza już ponad 250 firm z branży motoryzacyjnej, lotniczej i kolejowej z regionu Styrii, w większości skupionych wokół producenta samochodów marki Mercedes-Benz – firmy Magna Steyr. Realizuje wiele innowacyjnych projektów (np. zwiększenia wykorzystania drewna jako materiału w nowo projektowanych samochodach) i ciekawych aktywności (np. szkolenia w ramach Akademii AC Styria). Ich doświadczenia i dobre praktyki to dla PGM cenny zbiór inspiracji.

Spotkania były też okazją do zaprezentowania naszej organizacji i obszarów kompetencji firm członkowskich PGM. Nasza inicjatywa powołania stowarzyszenia PGM spotkała się z dużą życzliwością i deklaracjami gotowości współpracy ze strony austriackiej.

W najbliższych miesiącach będziemy oczekiwać rewizyty na Podkarpaciu austriackich przedsiębiorców z branży motoryzacyjnej.

Print Friendly, PDF & Email