Serdecznie witamy na pokładzie – polska firma RBB Stal dołączyła do PGM

16 grudnia 2021 Posted in Aktualności, Artykuły w internecie, Członkowie, Inne

Miło nam poinformować, że od 15. grudnia do grona członków PGM dołączyła kolejna polska, rodzinna firma – RBB Stal Sp. z o.o./Sp. k.

Przedmiotem działalności firmy RBB Stal sp. z o.o. jest w szczególności obróbka mechaniczna elementów metalowych (produkcja wyrobów płaskich: taśm, formatek i arkuszy, handel wyrobami hutniczymi, usługi cięcia wzdłużnego i poprzecznego z powierzonego materiału), a także badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie pozostałych nauk przyrodniczych i technicznych.

Firma współpracuje z dostawcami OE na poziomie T1 i T2 – w tym zakresie największymi ich klientami są globalne firmy – m.in. producenci siedzeń oraz ich poddostawcy (głównie tłocznie). RBB STAL wycina dla nich elementy metalowe z kręgów – na taśmy i na formatki. Jeśli chodzi o produkty, to ich wyroby są wykorzystywane np. do produkcji zaczepów ISOFIX, elementów foteli samochodowych, elementów konstrukcyjnych do kokpitów, wzmocnień do wycieraczek, i wielu innych – bardzo szerokie spektrum części metalowych wysokowytrzymałych (ale nie elementy karoserii).

Firma współpracuje też z niektórymi członkami PGM – ZPH J. Tarapata, Vanstar, PZL Sędziszów.

W grupie kapitałowej RBB jest też firma STEEL RBB Sp. z o.o. Sp. k., która specjalizuje się w kompleksowej obróbce stali i wytwarza m.in. takie produkty jak kołnierze stalowe do rur, wyroby spawane, konstrukcje spawane, łyżki do koparek, adaptery do łyżek, wały do zielonki, pługi śnieżne, przedłużki do wózków, i wykorzystuje do tego takie procesy produkcyjne jak obróbka skrawaniem, cięcie plazmowe, cięcie gazowe, cięcie laserowe, spawanie, śrutowanie i malowanie i gięcie blach.

Firma posiada certyfikaty IATF 16949:2016, ISO 9001:2015, PN-EN ISO 14001:2015; PN-ISO 45001:2018.

Więcej informacji o firmie można znaleźć na jej stronie internetowej: https://rbb-stal.com.pl/

Print Friendly, PDF & Email