Kafeteria PGM #6 – spotkanie online dla prezesów firm z PGM nt. strategii energetycznych

2 września 2022 Posted in Aktualności, Członkowie, Inne, Partnerzy

Za nami kolejne bardzo ciekawe spotkanie online z cyklu KAFETERIA PGM, które już po raz szósty zorganizowaliśmy dla kadr zarządzających z firm członkowskich PGM. Tym razem wymieniliśmy się informacjami nt.:

  • sposobów poszukiwania oszczędności w konsumpcji energii w zakładach przemysłowych,
  • sposobów radzenia sobie ze wzrostami cen energii.

Prezes Marek Sanocki i p. Maciej Socha z firmy SPLAST zaprezentowali swoje doświadczenia z budowy i  korzystania z własnej farmy fotowoltaicznej.

Zaproszony ekspert – dr Maciej Sołtysik z Instytutu Projektów i Analiz – przedstawił informację o aktualnych poziomach cen na rynku hurtowym, o poziomach cen energii, oferowanych w sprzedaży detalicznej oraz o poziomach cen węgla, gazu i CO2. Zaprezentował też swoje propozycje działań optymalizacyjnych, które warto by zostały przeprowadzone w ramach przedsiębiorstw Polskiej Grupy Motoryzacyjnej.

Przyczynkiem do otwartej dyskusji była wypowiedź  p. Jerzego Wieczorka – kierownika działu energii w firmie Sanok Rubber Company, który podzielił się  z uczestnikami spotkania doświadczeniami i działaniami, jakie podejmuje jego firma, aby zminimalizować biznesowe skutki rosnących cen energii i ciepła.

Aktualna sytuacja na rynkach energii stanowi ogromne wyzwanie dla przedsiębiorców, ale wymiana informacji oraz dobrych praktyk bez wątpienia może pomóc w znalezieniu optymalnych rozwiązań na niepewną przyszłość.

Jednocześnie już teraz zapraszamy Członków PGM na kolejne spotkanie z cyklu KAFETERIA PGM, które odbędzie się już w dniu 8 września 2022 r. o godzinie 9:00, na którym wymienimy się doświadczeniami na temat polityki wynagrodzeń w firmach w roku 2023. We wszystkich firmach trwają teraz intensywne prace nad budżetami na przyszły rok, dla każdej firmy istotnym czynnikiem kosztowym są wynagrodzenia, a inflacja oraz presja otoczenia i pracowników wymuszają podwyżki. Wielu przedsiębiorców stoi teraz przed decyzjami: Kiedy? Ile? Komu? Zaprosiliśmy więc członków PGM na spotkanie, na którym będzie można w gronie prezesów i właścicieli firm wymienić się informacjami i pomysłami. Poruszymy tematy wynagrodzeń, polityki płac w 2023 roku, inwestowania w kadry, podwyżek inflacyjnych, oczekiwań pozapłacowych, rekrutacji brakującej kadry (czy może raczej zwolnień?), cięć benefitów, stagnacji w płacach, itp.

Print Friendly, PDF & Email