Grupa robocza PGM ds. zakupów – spotkanie otwierające

24 czerwca 2021 Posted in Aktualności, Członkowie, Inne

Pierwsze spotkanie grupy roboczej ds. zakupów powołanej w ramach Polskiej Grupy Motoryzacyjnej było bardzo owocne. Świetna, 100% frekwencja, wyjątkowi specjaliści w swoich dziedzinach oraz wspólne problemy do rozwiązania, to aspekty z którymi pozytywnie spoglądamy w przyszłość.

To była niewątpliwie długo wyczekiwana aktywność, która w swoich założeniach ma przyczynić się do sprawniejszej wymiany doświadczeń oraz dobrych praktyk, wzajemnego wspierania się w przypadku zarówno tych trudnych jak i nieco mniej wymagających tematów do rozwiązania.

Istotnym aspektem tej działalności będzie także znalezienie wspólnych obszarów zakupowych w powiązaniu do tematu dostępności oraz ceny takich aspektów jak: surowce, opakowania, transport itp., gdzie poprzez połączenie siły negocjacyjnej spodziewamy się uzyskania wymiernych efektów.

To co zainteresowało również uczestników podczas spotkania, to dostęp do analiz oraz prognoz z jakich korzystają w ramach swoich organizacji przy ustalaniu strategii zakupowej.

W ramach spotkania jako Polska Grupa Motoryzacyjna zadbaliśmy również o podniesienie świadomości uczestników grupy ds. zakupów o obowiązującej w PGM „Polityce przestrzegania zasad konkurencji”, która jest dla nas niezwykle ważną kwestią.

Za dwa tygodnie kolejne spotkanie, na które serdecznie zapraszamy osoby odpowiedzialne za obszar zakupów w firmach zrzeszonych w PGM.

Do zobaczenia 7 lipca br. o godzinie 11:00!

Print Friendly, PDF & Email