Adam Sikorski – Prezes Zarządu

Polska Grupa Motoryzacyjna

Adam Sikorski – Prezes Zarządu
Polska Grupa Motoryzacyjna

Współtwórca Grupy Kapitałowej UNIMOT (1992 r.), będącej jedną z największych prywatnych spółek na rynku energetycznym w kraju. Od marca 2017 r. spółka UNIMOT S.A. jest notowana na głównym parkiecie GPW.

W 2012 r. został Przewodniczącym Rady Nadzorczej i głównym udziałowcem PZL Sędziszów S.A. – wiodącego, krajowego producenta filtrów do motoryzacji, a w 2015 r. objął stanowisko Prezesa Zarządu Spółki.

Jest inicjatorem powołania stowarzyszenia Polska Grupa Motoryzacyjna.

Ukończył studia podyplomowe Executive MBA, a w 2013 r. otrzymał dyplom ukończenia studiów Executive Doctor of Business Administration – EDBA w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Jest także absolwentem kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze na Akademii Polonijnej w Częstochowie.

Prywatnie interesuje się tematyką rozwoju osobistego i przywództwa. Od 2015 roku jest certyfikowanym członkiem The John Maxwell Team, czyli licencjonowanym trenerem, nauczycielem i mówcą motywacyjnym w międzynarodowym Zespole Johna Maxwella. Pasjonuje się lotnictwem, posiada uprawnienia pilota.

Print Friendly, PDF & Email