13. edycja Konferencji Moto Idea (Bielany Wrocławskie, 24-25.10.2023)

26 października 2023 Posted in Aktualności, Konferencje, Partnerzy

W dn. 24-25.10.2023 odbyła się 13. edycja Konferencji Moto Idea, organizowanej przez naszego Członka – firmę EXACT SYSTEMS GROUP, której byliśmy partnerem i w której braliśmy udział.

Wydarzenie jest jednym z najważniejszych w Polsce spotkań reprezentantów sektora automotive: producentów samochodów osobowych, dostawców części i komponentów, środowiska naukowego oraz przedstawicieli stowarzyszeń branżowych.

Konferencja była wieloaspektowym wydarzeniem, które skupiło się na różnych aspektach przemysłu motoryzacyjnego i związanych z nim wyzwaniach oraz innowacjach. Pierwszy dzień rozpoczął się od omówienia aktualnego krajobrazu produkcji motoryzacyjnej. W tej części konferencji przedstawiono wyzwania i szanse, jakie stoją przed przemysłem motoryzacyjnym. Kolejny blok skupił się na trendach i technologiach transformujących sektor automotive, z naciskiem na innowacje i nowe technologie wpływające na branżę. W tym bloku zaprezentowana również wyniki raportu MotoBarometr 2023.

W trakcie konferencji omawiano również perspektywy związane z elektromobilnością, ze szczególnym uwzględnieniem wpływu chińskiego rynku baterii na globalny rynek.

II dzień przyniósł kolejne tematy. Rozmawiano o zarządzaniu personelem i kwestiach HRowych, skupiając się na rekrutacji, utrzymaniu pracowników i różnorodności w zespołach w sektorze motoryzacyjnym. Ponadto, poruszono kwestie partnerstwa fabryk motoryzacyjnych z przemysłem zbrojeniowym oraz tematykę specyficznych wymagań klienta, z uwzględnieniem automatyzacji w produkcji i aktywności działów zakupowych firm.

Warto zwrócić uwagę na blok tematyczny: Partnerstwo fabryk motoryzacyjnych z przemysłem zbrojeniowym. Moderatorem tej dyskusji był Bartosz Mielecki, Dyrektor Zarządzający Polskiej Grupy Motoryzacyjnej.

Wzięli w niej udział  Maciej Borecki, Dyrektor Oddziału, Huta Stalowa Wola S.A. Oddział Autosan w Sanoku oraz Piotr Kisiel, p.o. Prezesa Zarządu, Rosomak S.A.

Podczas panelu dyskusyjnego “Odczarować zbrojeniówkę” rozmawiano o projektach, które będą realizowane dla polskiego wojska oraz podkreślano znaczenie traktowania przemysłu zbrojeniowego jako potencjalnego partnera do współpracy.

Konferencja „Moto Idea” stanowiła platformę do wymiany pomysłów, omówienia najnowszych trendów i rozważenia przyszłości przemysłu motoryzacyjnego oraz związanych z nim dziedzin. W trakcie konferencji uczestnicy mieli okazję do słuchania prezentacji ekspertów i uczestniczenia w panelach dyskusyjnych, które skupiły się na kluczowych kwestiach i wyzwaniach w sektorze automotive.

 

Nie wypada pominąć milczeniem wyróżnienia, które otrzymał dyrektor zarządzający PGM – Bartosz Mielecki, MBA od organizatorów Konferencja motoryzacyjna Moto Idea „za znaczący wkład w kształtowanie przyszłości polskiego przemysłu motoryzacyjnego oraz stwarzanie warunków sprzyjających jego rozwojowi”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Szczególnie w tym jakże ważnym dla nas obszarze!

 

Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia za rok!

 

Print Friendly, PDF & Email